Turniej piłki ręcznej dziewcząt w ramach MAZOVIA CUP
Piątek 27 stycznia upłynął pod hasłem turnieju piłki ręcznej dziewcząt w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza. Pierwszy w tym roku turniej Mazovii Cup odbył się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy, także Miasto Podkowa Leśna było gospodarzem wydarzenia.
W rozgrywkach wzięły udział drużyny z Błonia, Brwinowa, Milanówka, Michałowic oraz Nadarzyna. Podkowę Leśną reprezentowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Teresy.
Wśród przybyłych gości był Jerzy Wysocki – prezes SGZM MAZOVIA, Dariusz Zwoliński – wójt gminy Nadarzyn, Włodzimierz Leduchowski – dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji oraz koordynator ds. sportu w Błoniu, Wojciech Wlazło – dyrektor koordynujący Stowarzyszenie „Mazovia”.
Z ramienia Miasta Podkowa Leśna w wydarzeniu uczestniczyli Artur Tusiński – Burmistrz Miasta Podkowa Leśna, Artur Niedziński – koordynator sportu w Urzędzie Miasta Podkowa Leśna oraz odpowiedzialny za sprawny przebieg zawodów, Agnieszka Hein – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Nadarzyna. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Michałowic, natomiast trzecie miejsce na podium wywalczyły dziewczęta z Podkowy Leśnej ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy.
Specjalną nagrodę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Klara Cygan ze SP Rusiec (Gmina Nadarzyn), natomiast najlepszą bramkarką była Janina Tellez-Kotelecka ze SP Michałowice (Gmina Michałowice).
Wszystkim zawodniczkom składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za ciężką pracę włożoną w przygotowanie do zawodów. Dziękujemy również za niezwykłe zaangażowanie i sportową postawę, które sprawiły, że kibice drużyn otrzymali niezapomniane wrażenia.
Turnieje sportowe, które odbywają się w ramach MAZOVIA CUP przyczyniają się do propagowania sportu oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a także umacniają więzi międzygminne stowarzyszenia.
Wyniki po fazie grupowej:
Półfinał: Michałowice – Podkowa Leśna (KiK) 7 : 3
Półfinał: SP Podkowa Leśna – Nadarzyn 3 : 21
Mecz o 5 miejsce: Milanówek – Błonie 4 : 2
Mecz o 3 miejsce: Podkowa Leśna (KiK) – SP Podkowa Leśna 4 : 11
Finał: Nadarzyn – Michałowice 19 : 3
Końcowa klasyfikacja zawodów:
- m-ce – gmina Nadarzyn – SP w Ruścu
- m-ce – gmina Michałowice – SP w Michałowicach
- m-ce – gmina Podkowa Leśna – SP im. Bohaterów Warszawy
- m-ce – gmina Podkowa Leśna – SP św. Teresy
- m-ce – gmina Milanówek – SP nr 1 w Milanówku
- m-ce – gmina Błonie – SP nr 2 w Błoniu
- m-ce – gmina Brwinów – SP nr 1 w Brwinowie
Wyróżnienia:
Najlepsza zawodniczka – Klara Cygan (SP Rusiec) Gmina Nadarzyn
Najlepsza bramkarka – Janina Tellez-Kotelecka (SP Michałowice) Gmina Michałowice
Wyniki rywalizacji grupowej.

