Logo Miasto-Ogród Podkowa Leśna

Rowerosacrum i MOTOSERCE za nami

W sobotę 6 maja Podkowa Leśna zainaugurowała sezon rowerowy. Mimo niesprzyjającej pogody, wielu mieszkańców naszego miasta odwiedziło nasze stoiska pod Urzędem Miasta, oddało krew oraz uczestniczyło w rajdzie rowerowym ulicami Podkowy.

Głównym celem tego dnia była możliwość oddania krwi w specjalnie podstawionym krwiobusie w ramach akcji MOTOSERCE. Z tej szansy skorzystało ponad 20 osób, które łącznie oddało około 10 litrów krwi. W podziękowaniu krwiodawcy otrzymywali specjalne koszulki „Motoserce Podkowa Leśna”, miejskie gadżety oraz brali udział w losowaniu nagrody, którym był wjazd podnośnikiem wozu strażackiego. Nagrodę zapewniła OSP Milanówek - serdecznie dziękujemy.

Pogoda nie sprzyjała spacerom i wycieczkom rowerowym, jednak nie zniechęciła miłośników jednośladów do udziału w naszym rajdzie w ramach corocznego Rowerosacrum. Młodsi i starsi mieszkańcy Podkowy licznie zgłosili się na starcie, otrzymując kamizelki odblaskowe zakupione we współpracy Miasta z klubem Boruta MC Poland. Kolumnę rowerów przez pierwszy kilometr trasy poprowadzili tradycyjnie już motocykliści z klubu Boruta MC Poland oraz GROT FG Grodzisk Mazowiecki. Na zakończenie rajdu wszyscy otrzymali bezpłatne talony do lokalnych lodziarni: OLALA i Manufaktury Lodów oraz wzięli udział w losowaniu nagrody specjalnej – voucheru na rower o wartości 1400 zł.

Podczas trwania imprezy można było również przeprowadzić bezpłatny przegląd techniczny swojego roweru oraz podziwiać jednoślady motocyklistów, którzy tak licznie przybyli na imprezę.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności