Ważne:

VII PODKOWIAŃSKA DYCHA

VII Podkowiańska Dycha już 26 maja. Na biegi można zapisać się do 21.05 2019 na stronie www.podkowianskadycha.pl

Nie zwlekajcie z zapisami. Podstawowy pakiet startowy, do 7 maja, kosztuje 49 zł. Po tym terminie opłata wynosi 60 zł. Opcjonalnie techniczna koszulka biegowa inna dla Pań a inna dla Panów w atrakcyjnej cenie 29 zł.Pakiet startowy w biegach dziecięcych kosztuje 15 zł.

Oprócz głównego dystansu 10 km będzie  Bieg Bez Barier (5 km). Biegi dzieci rozgrywane są w Parku Miejskim na dystansach 400 i 800 m.

Drodzy Kibice i Mieszkańcy

Zapraszamy do kibicowania na trasie biegu i do odwiedzenia Miasteczka Biegowego i skorzystania z wielu atrakcji zorganizowanych według naszych stałych tematów przewodnich: sportu, zdrowia oraz działań społeczno-kulturalnych.

SPORT. Oprócz biegania w czasie Dychy uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w kilku innych dyscyplinach: jeździe konnej, tenisie, łucznictwie oraz rolkach terenowych. Animacje sportowe poprowadzą studenci z Akademi Wychowania Fizycznego w Warszawie.

ZDROWIE. Jak zawsze dostępne będą bezpłatne porady fizjoterapeutów i masażystów. Partnerem Medycznym jest Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita. Bardzo się cieszymy, że Dychę swoim patronatem objęła Krajowa Rada Fizjoterapeutów, której przedstawiciele poprowadzą profesjonalną rozgrzewkę oraz będą przygotowywali zdrowe soki owocowe.

DZIAŁANIA SPOŁECZNE i KULTURALNE: W tym roku zbieramy środki dla SONI, która wspiera niepełnosprawnych sportowców. Pod opieką Podkowiańskiej Biblioteki będzie można zostawić dzieci na czas biegu. W namiocie Schroniska dla zwierząt w Milanówku będzie można się dowiedzieć jak adoptować zwierzaka.

Uwaga na utrudnienia w ruchu pojazdów

Bieg będzie przebiegał ulicami Lilpopa, Lipową, Bukową, Sosnową, Reymonta, Prusa, Krasińskiego, Młochowską (od Krasińskiego do Nadarzyńskiej), Sienkiewicza, Bluszczową, Parkową i odcinkiem Jana Pawła II (od Sienkiewicza do Alei Lipowej). W związku z zawodami nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na wymienionych ulicach. Zaplanowaliśmy trasę oraz czas wyłączenia ulic z ruchu tak aby uciążliwości ograniczyć do minimum. Wszystkich kierowców, mieszkańców Podkowy i okolic prosimy o wyrozumiałość. Prosimy też o życzliwą współpracę z policją, strażą miejską i wolontariuszami, którzy będą tego dnia pracować na trasie biegu.

Orientacyjne godziny zamknięcia ulic dla ruchu kołowego

  • Lilpopa 9.00-14.00. Nie będzie można parkować samochodów w czasie trwania imprezy na ulicy Lilpopa.
  • Jana Pawła II na odcinku od Sienkiewicza do Alei Lipowej: 10.50 – 11.15; 11.25 – 12.30
  • Aleja Lipowa, Słowackiego, Prusa, Reymonta, Bukowa: 10.50 – 11.30
  • Krasińskiego: 10.50 – 12.20
  • Młochowska na odcinku od Krasińskiego do Nadarzyńskiej, Sienkiewicza, Mickiewicza, Reymonta: 11.00 – 12.30
  • Parkowa, Bluszczowa: 11.05-12:30

PTB

Sprawdź również

Uwaga! SMOG! Komunikat o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Informujemy, że dn. 18 stycznia wskaźniki miejskiego monitoringu powietrza pokazują, że jakość powietrza w Podkowie …

 
 

MENU

Podkowa Leśna