Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Turniej Teqball im. Maurycego Beniowskiego już za nami

Turniej Teqball im. Maurycego Beniowskiego już za nami

W dniach 10-11 października Miasto Podkowa Leśna wspólnie z Podkowa Teqball Club oraz Polskim Związkiem Teqball’a (PZTEQ) po raz kolejny zorganizowało imprezę, w której udział wzięli czołowi zawodnicy naszego kraju. Ze względu na wprowadzenie epidemicznej „strefy żółtej”, turniej poza samą sferą organizacyjną, miał do spełnienia wiele rygorystycznych wymogów sanitarnych. Hala Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej wyglądała imponująco.


Oczywiście nie zabrakło reprezentantów naszego klubu – Podkowa Teqball Club, który wystawił najliczniejszą kadrę zawodniczą spośród wszystkich drużyn startujących (kluby z Warszawy, Łodzi, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Szczecina), co potwierdza tezę że Podkowa Leśna jest kolebką teqball’a w Polsce.

W sobotę o wejście do niedzielnych finałów rywalizowali singliści. Wiele emocjonujących meczów w grupach, z których do fazy pucharowej wyłoniona została ścisła ósemka, trwało blisko 5 godzin. Ćwierćfinały i półfinały to „sportowy sobotni deser”, wspaniałe akcje, bardzo wysoki poziom umiejętności zawodników, długie wymiany i Wice Mistrz Świata w roli głównej, Adrian Duszak z awansem do finału. Jego półfinał z 14 letnim Markiem Pokwapem zwiastuje dobrą przyszłość tej dyscypliny w Polsce. Niesamowity nastolatek z Warszawy pokazał znakomitą grę przeciwko mistrzowi, Marek Pokwap (niezrzeszony) zapewne na stałe melduje się w czołówce polskich singlistów. Do finału awansował również Patryk Kamiński (Hutnik Warszawa), pokonując Alana Gałeckiego, naszego najlepszego, eksportowego zawodnika klubu z Podkowy Leśnej.

Niedziela to rozgrywki deblowe, czyli podwójne emocje. 15 par przystąpiło do rywalizacji i podobnie jak w singlu zaczęli od meczów w grupach. W pucharach zameldowało się 8 par, następnie zostało ich 4 i to świadczyło o bliskości finałów.

Podkowę Leśną w półfinałach reprezentowali Jan Ochędalski/Franciszek Tusiński oraz Bartłomiej Frańczuk, który wystąpił w parze z Adrianem Duszakiem. Niestety losowanie sprawiło że to właśnie trzech zawodników PTC spotkało się w walce o finał. Zwyciężyli Frańczuk/Duszak po pięknym trzysetowym meczu. W drugim półfinale Patryk Kamiński/Bartosz Januszewski pokonali parę Konrad Nowicki/ Marek Pokwap.

Mecze o medale rozpoczęły się o godzinie 15.00, brąz w singlu wywalczył Alan Gałecki, a w deblu para Ochędalski/Tusiński. Srebro singla dla Patryka Kamińskiego, zwyciężył faworyt Adrian Duszak (FiN Ostrołęka). W grze podwójnej  srebro dla pary Kamiński/Januszewski (Hutnik Warszawa), a złoto Frańczak/Duszak.

Cały turniej poprowadził Sergiusz Ryczel, jego elektryzujące komentarze były doskonałym dopełnieniem turnieju.

Podziękowania kierujemy do partnerów: Klinika rehabilitacyjna PROMOTUS – Małgorzata i Marek Podlasińscy, dzięki nim wszyscy zawodnicy na bieżąco mogli korzystać z usług masażysty sportowego, Auto-Fit – Monika Ochędalska, Polska Fundacja Sportu i Kultury – Tomasz Zabielski i oczywiście Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej – dyrektor Agnieszka Hein.

Turniej w Podkowie Leśnej był inauguracyjnym turniejem z czterech imprez PZTEQ im. M. Beniowskiego planowanych na ten rok, współfinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu. Miejmy nadzieję że nasi reprezentanci będą mieli szanse już niedługo wziąć rewanż na zwycięzcach z naszego Miasta-Ogrodu, jak podkreślał Sergiusz Ryczel „Kolebki polskiego teqballa”.

Artur Niedziński

fot. FotoPyk

Sprawdź również

Gimnastyka i aqua aerobik

Zapraszamy do zapisów na bezpłatne zajęcia:> Gimnastyka kręgosłupa – poniedziałki, godzina 19.00 – hala sportowa …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content