Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Rekordowy rok Podkowa Teqball Club!

Rekordowy rok Podkowa Teqball Club!

Klub z Podkowy Leśnej może mijający rok zaliczyć do bardzo udanych ze względu na świetne wyniki sportowe. Zarówno sekcja teqball, jak i drużyna futsalowa odnosiła wielkie triumfy — medale na Plażowych oraz Halowych Mistrzostwach Polski, srebro Mistrzostw Świata, jak również awans do 1 Polskiej Ligi Futsalu.

 

Zaraz po rozpoczęciu luzowania krajowych obostrzeń dotyczących sytuacji epidemicznej w kraju, zawodniczki i zawodnicy z Podkowa Teqball Club pojechali do Sosnowca na Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqball. Reprezentanci klubu z Podkowy Leśnej zdobyli tam 5 pozycji medalowych (złoto i brąz w kategorii singla kobiecego, złoto i brąz w kategorii debla kobiecego oraz brąz w kategorii debla mieszanego). Pod względem ilości medali były najlepsze Plażowe Mistrzostwa Polski dla PTC.

Po kilku mniejszych ogólnopolskich turniejach przyszedł czas na krajowe zwieńczenie sezonu – Halowe Mistrzostwa Polski. Z podkowiańskiego klubu wystartowało niemal 20 zawodników i zawodniczek. Przywieźli z nich aż 8 medali na 15 możliwych, turniej odbywał się w 5 formułach.

Na podium stanęli: w singlu męskim (Patryk Kamiński – medal brązowy), w deblu męskim (Patryk Kamiński/Piotr Cygan – medal brązowy), w singlu kobiet (Paulina Łężak – złoty medal, Agnieszka Rybicka – srebrny medal, Aleksandra Orzechowska – brązowy medal), w deblu kobiet (Agnieszka Rybicka/Aleksandra Orzechowska – złoty medal, Paulina Łężak/Klaudia Mindak – srebrny medal) oraz w mikście (Patryk Kamiński/Paulina Łężak – srebrny medal).

Miejscem wydarzenia była jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce – Arena Gliwice, która może pomieścić kilkanaście tysięcy osób. To był największy polski turniej w historii, w którym udział wzięło ponad 100 zawodniczek i zawodników.

 

Jeszcze nigdy wcześniej nie zdarzyło się, żeby w Podkowie Leśnej było tak wielu medalistów najbardziej prestiżowego krajowego wydarzenia teqballowego. Jest to bez wątpienia najlepszy rok w historii klubu, a to jeszcze nie koniec. W grudniu przyszedł czas na Mistrzostwa Świata zorganizowane w Arenie Gliwice przez Światową Federację Teqball (FITEQ) przy asyście Polskiego Związku Teqball (PZTEQ). Na turnieju rywalizowały reprezentacje z całego świata.

Polska drużyna narodowa osiągnęła razem z USA 5 miejsce na świecie, a dużą w tym rolę miała zawodniczka z Podkowa Teqball Club, niezawodna w 2021 roku Paulina Łężak, która wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni świata. W drodze do finału była niepokonana, a do domu wysłała między innymi reprezentantkę Brazylii, która była faworytką do złota. Drugi medal zdobył były zawodnik Podkowa Teqball Club – Adrian Duszak, który zakończył swoją przygodę z turniejem z brązowym medalem. 

Turniej pokazał, że Teqball w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie i zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki mogą rywalizować o najwyższe miejsca z najlepszymi na świecie. Taki wynik to poza nagrodami i tytułami wielka lekcja na przyszłość dla debiutantek z Podkowa Teqball Club, które po zdobyciu tytułu Mistrzyń Polski miały chrapkę na podbicie świata. Ola Orzechowska i Agnieszka Rybicka to złoty duet z Podkowy Leśnej, który niestety odpadł w ćwierćfinałowym starciu z Rumunkami, po wcześniej wygranych starciach m.in. z Hiszpankami i Rosjankami.

W kadrze narodowej znalazła się jeszcze jedna para z Podkowy Leśnej. Patryk Kamiński wraz ze swoją żoną Ewą, dzielnie walczyli o medal w kategorii debla mieszanego. W świetnym stylu bez straty seta wyszli z grupy i po heroicznej walce odpadli w ćwierćfinale z reprezentacją USA. 

Kierownikiem Kadry Narodowej był Jan Ochędalski, prezes i współzałożyciel Podkowa Teqball Club, który znakomicie spisał się w tej roli. Ogromne gratulacje dla PZTEQ za organizację MŚ 2021 i dla naszych reprezentantów z prezesem na czele.

 

Podkowa Teqball Club to nie tylko gra na zakrzywionym stole, ale również futsal. Drużyna zanotowała najlepszy sezon w historii i wywalczyła awans z drugiej do pierwszej ligi, notując tylko jedną porażkę. Aktualnie futsalowcy z Podkowy Leśnej rozgrywają rundę jesienną w 1. Polskiej Lidze Futsal, gdzie mierzą się między innymi z drużynami z Łodzi (Widzew Łódź), Torunia, Szczecina czy Białegostoku. 

 

Sukcesy klubu z Podkowy Leśnej nie kończą się na teqballu czy futsalu, ale zawodnicy odnoszą sukcesy również w teqvoly – siatkarską odmianę sportu z użyciem stołów TEQ. Zawodnicy z Podkowa Teqball Club w 2019 roku zdobyli tytuł mistrzów świata i jeszcze ani razu od tamtego czasu nie zaznali porażki. W tym roku para Choromański/Włostowski zdobyła kolejne dwa złote medale. Jeden na prestiżowym turnieju Teqvoly International Gala w Budapeszcie, gdzie rywalizowali z czterema najlepszymi narodami świata. Drugi, niepokonana para zdobyła na turnieju zorganizowanym przez Podkowa Teqball Club i Ambasadę Węgier – Błonie Teqvoly Cup.

PTC to klub, w którym młodzi entuzjaści sportu mogą trenować z czołówką Polski i Świata. Dzięki treningom prowadzonym od września w podkowiańskich szkołach, młodzież może szlifować swoje umiejętności a efektem tego jest złoty medal zdobyty przez Bruno Wójcika (14-letniego reprezentanta PTC) w listopadowym turnieju Jarosław Teqball Cup.

Mimo, że wielu członków klubu pochodzi z okolicznych miejscowości czy nawet tych oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Podkowy Leśnej, wszyscy silnie utożsamiają się z miastem, którego barwy reprezentują. Klubowicze są nie tylko aktywni w promocji zdrowego trybu życia oraz gminy na arenie ogólnopolskiej czy międzynarodowej, ale również służą pomocą przy wielu akcjach organizowanych na terenie Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna. Jak głosi ich motto „Podkowa To My!”. 

 

 

Sprawdź również

Wakacyjna sobota z rowerem 27.08

Przed nami ostatnia wakacyjna sobota, dlatego też zapraszamy wszystkich na wycieczkę rowerową. Tym razem odwiedzimy …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content