Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Podkowa Leśna z drużyną w I Lidze

Podkowa Leśna z drużyną w I Lidze

Podkowa Teqball Club to aktualny mistrz mazowieckiej drugiej ligi w futsal. Zwycięstwo w lidze zapewniło miejsce w barażach o awans do pierwszej ligi. Drużyna z Podkowy Leśnej rywalizowała w grupie z mistrzem Podlasia – BonitosHelios Białystok oraz województwa łódzkiego – KP Soccer Calcio Łódź. Do uzyskania awansu potrzebna była jak najwyższa zdobycz punktowa uzyskana w dwóch meczach. 

Pierwsza runda miała miejsce w stolicy Podlasia. Hala w Białymstoku zamieniła się w istne pole walki gdy na parkiecie pojawili się Podkowianie. Mecz zaczął się od ofensywnych akcji gości, które po kilku minutach dały prowadzenie 0:2. Do przerwy wynik uległ zmianie, ze względu na przejęcie inicjatywy przez gospodarzy. 1:2 – taki wynik utrzymywał się na półmetku starcia. W drugiej części spotkania obie ekipy wyszły z nastawieniem na wygraną, ale to PTC rozpoczęło strzelanie. 1:3 to wynik który w piłce nożnej na dużym boisku pozwala na spokój, ale nie w futsalu. Zostało to udokumentowane w końcowej fazie pierwszego meczu. Dwa szybkie trafienia zanotowali Białostoczanie i gdyby nie heroiczna obrona Podkowian, awans byłby już niemożliwy. Finałowe 3:3 oznaczało, że obie drużyny mogą przy swoim herbie dopisać po jednym punkcie. 

Druga runda baraży była decydująca. Zwycięstwo z mistrzem województwa łódzkiego było powinnością, ale najważniejszą kwestią była różnica strzelonych goli względem BonitosHelios Białystok. Z taką motywacją zawodnicy PTC stawili czoła KP Soccer Calcio Łódź. Od pierwszych sekund było widać kto jest silniejszy co przełożyło się na szybko objęte prowadzenie. Bramki strzelali tylko zawodnicy z Podkowy Leśnej. Przy stanie 3:0 Łodzianie oddali groźny strzał z dystansu, który po rykoszecie trafił do bramki. To trafienie podziałało jak czerwona płachta na byka i po chwili padły dwa kolejne trafienia dla gospodarzy. 5:1 takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Drugą część spotkania można porównać do egzekucji gdyż bramkarz przyjezdnych średnio co minutę wyjmował piłkę z bramki. Hala na OSiR Włochy nigdy wcześniej nie widziała takiej dominacji jaką zaprezentowali gracze z PTC. Końcowy rezultat to 17:1 dla mistrzów Mazowsza. Piłkarze z Podkowy zrobili co ich mocy, w tabeli 4 punkty oraz 16 goli na plusie. Wszystko zależało od wyniku meczu mistrza Podlasia z mistrzem woj. Łódzkiego. 

Ostatecznie w meczu przeciwników Podkowy Leśnej o awans padł wynik 10:9 dla BonitosHelios Białystok. W tabeli barażowej remis punktowy Podkowy Leśnej i Białegostoku, ale dzięki większej różnicy goli strzelonych – Podkowa Teqball Club awansuje do pierwszej ligi futsal. 

Po dwóch latach od utworzenia sekcji, widać zdecydowany rozwój tej drużyny. Po kompletnym zdominowaniu II ligi futsal woj. mazowieckiego, pokazali swoją wartość w barażach i udowodnili, że projekt zmierza w odpowiednim kierunku. Trzymajmy kciuki za drużynę w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. 

***

Futsal to odmiana piłki nożnej, która różni się tym, że mecze odbywają się na hali, piłka jest cięższa oraz zamiast 11 zawodników jest ich czterech plus bramkarz. Mecz trwa 2×20 minut. 

 

Sprawdź również

Rowerowa Niedziela

Kolejna Rowerowa Niedziela. 22.08.2021 Zapraszamy do wspólnego zwiedzania pobliskich, ciekawych miejsc.    

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content