Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Podkowa Leśna pobiegła dla Ukrainy

Podkowa Leśna pobiegła dla Ukrainy

W dniu 26 marca Podkowa Leśna dołączyła do miast, w których odbywał się Bieg dla Ukrainy – ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Zamiast wpisowego na bieg uczestnicy byli zachęcani do wpłaty dowolnej kwoty na pomoc Ukrainie a zebrane środki przekazane były na działania Polskiej Akcji Humanitarnej.

Bieg zorganizowano wspólnymi siłami wolontariuszy trzech stowarzyszeń z Miast Ogrodów – Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego, Sto–Nóg z Milanówka i Sokoła z Brwinowa. Punktualnie o godzinie 12.00 blisko czterdziestu biegaczy ruszyło na pięciokilometrową trasę w Parku Miejskim. Tym razem bardziej od czasu biegu liczył się efekt zbiórki. Biegacze z Podkowy i okolic znaleźli się wśród ponad 1200 osób które wsparły PAH swoją darowizną. W czasie akcji w całej Polsce zebrano ponad 93.000 zł.

Podkowiański Bieg dla Ukrainy zainaugurował jednocześnie Maraton Miast Ogrodów 2022. Kolejne biegi na dystansie 5 km planowane są jeszcze tej wiosny. Będzie okazja aby spotkać się na wspólne bieganie. Z uwagi na zaangażowanie członków Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego w działania pomocowe dla uchodźców podjęliśmy decyzję o nieorganizowaniu tegorocznej edycji Podkowiańskiej Dychy. Planujemy, że impreza powróci do kalendarza biegów w 2023 roku.

Sprawdź również

Uwaga, odwołane zajęcia

Uwaga! W dniu 7.03.2022 (poniedziałek) nie odbędą się planowane na godz. 19.00 w Szkole podstawowej …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content