Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Podkowa Leśna inauguruje wiosenny otwarty sezon jeździecki

Podkowa Leśna inauguruje wiosenny otwarty sezon jeździecki

Podkowa Leśna – Miasto Ogród jest miejscem, gdzie od wielu lat inaugurowany jest sezon otwartych zawodów jeździeckich na Mazowszu. Tak było i tym razem.

8 i 9 kwietnia, w Klubie Jeździeckim w Podkowie Leśnej, odbyły się regionalne zawody w skokach i ujeżdżeniu. Zawody rozpoczęły dziesiątą, jubileuszową edycję ,,Ligi Mazowsza”, w ramach których rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza.

Zawody zgromadziły bardzo dużą liczbę uczestników – zarówno w skokach jak i ujeżdżeniu. Honorowym patronem został Burmistrz Podkowy Leśnej Pan Artur Tusiński. W jednym z najliczniej obsadzonych konkursów skokowych był konkurs rozgrywany o puchar Burmistrza Podkowy Leśnej, 70 cm z trafieniem w normę czasu, który wygrała przedstawicielka gospodarzy, Aleksandra Sypuła na koniu Tomir. Szczegółowe wyniki na stronie http://www.wynikionline.konieregio.pl

W ośrodku jeździeckim „Klub Jeździecki Podkowa Leśna”, przy wsparciu Miasta Podkowa, organizatorzy w sposób znakomity wywiązali się ze swojej roli. Dzięki firmie Stream Team grupa Landtech zawody były transmitowane na żywo na stronie internetowej. Piękna pogoda przyciągnęła wielu widzów. Przekrój wieku uczestników to 8 – 50 lat. Na inauguracji cyklu najwięcej laurów zdobył Klub z Podkowy Leśnej obsadzając prawie wszystkie kategorie przez dwa dni zawodów. Należy pamiętać, że Stajnia w Podkowie ma już ponad 52-letnią tradycję. Wielu byłych klubowiczów, obecnie rozproszonych w mazowieckich i polskich klubach, rozpoczynało swoją przygodę z jeździectwem właśnie w Podkowie.

Link do zdjęć autorstwa Bogdana Godlewskiego: https://1drv.ms/f/s!AmZia00L-C8gimrcDlkutC3z9YHm

a

a

fot. Bogdan Godlewski

Sprawdź również

Podkowa Teqball Cup

Już w najbliższy weekend zapraszamy na turniej Podkowa Teqball Cup im. Maurycego Beniowskiego. Zapraszamy do …

 
 

MENU

Podkowa Leśna