Ważne:
Strona Główna / Sport i Turystyka / Sport i Turystyka - Aktualności / Relacja z I otwartej Brwinowskiej Ligi Judo

Relacja z I otwartej Brwinowskiej Ligi Judo

W sobotę  24 marca na sali gimnastycznej w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99, Uczniowski Klub Sportowy Ulisses Team działający na terenie Pruszkowa oraz gminy Brwinów, zorganizował imprezę:

I Otwartą Brwinowską Ligę Judo. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Do zawodów zgłoszonych zostało 99 zawodników i zawodniczek z 6 klubów.
W imprezie uczestniczyły: Klub Judo Panda Warszawa, LZS Orzeł Nadarzyn, Victoria Komorów, Kodo Mszczonów, Niepubliczne Przedszkole „Tuptuś” z Brwinowa ze swoją sekcją Funny Judo i programem kulturalnym, oraz  organizator – UKS Ulisses Team.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki, a najlepsi zawodnicy zostali udekorowani medalami. Rywalizacja odbyła się w 23 kategoriach wiekowych i wagowych. Zawodnicy  Ulisses Team   zdobyli 27 miejsc medalowych (11 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych). Dla większości dzieci z naszej gminy to były pierwsze zawody w sportowej karierze, dlatego tak udany start bardzo cieszy. Jaś Niebieszczański i Natasza Chrabąszcz potrafili wygrać pojedynki ze znacznie bardziej utytułowanymi zawodnikami, zaś Ola Gomuła z Tuptusia była prawdziwym sportowym objawieniem turnieju, nie dając żadnych szans rywalom.

Cel imprezy – popularyzacja olimpijskiej dyscypliny sportu – judo, oraz zachęcenie rodziców do aktywnego spędzania czasu wolnego razem z dziećmi udał się znakomicie. Poziom emocji i głośny doping towarzyszyły młodym sportowcom od początku do końca. Niemała w tym zasługa kadry trenerskiej zaproszonych klubów, która umiejętnie kierowała nastrojami. Rodzice razem z dziećmi przeżywali rywalizację na macie. Zawody  dla trenerów miały charakter szkoleniowy , ponieważ założeniem było,  aby każdy zawodnik stoczył minimum 3 walki. Nie w każdej kategorii to się udało. Nikt ze startujących nie odniósł poważnej kontuzji. Szczegółowe wyniki zawodów będą dostępne wkrótce na stronie www.uksulisses.pl

Sprawdź również

Turniej brydża sportowego

Z inicjatywy Pani Grażyny Śniadewicz oraz Pana Romana Panaszczuka, zawodników Milanowskiego Klubu Brydża 60+ działającego …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content