Ważne:

28 maja – V Podkowiańska Dycha

Zapraszamy 28 maja do uczestnictwa w V Podkowiańskiej Dysze. Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe stara się jak co roku uczynić z tego wydarzenia prawdziwie rodzinną imprezę.

Biegacze – Są jeszcze miejsca na listach startowych. Zapisy przez stronę organizatora www.ptb-podkowa.pl trwają do dnia 23 maja. Jeśli zapiszecie się do 7 maja – koszt opłaty startowej to tylko 39 zł.

Pamiątkowe koszulki startowe można zamawiać do 26 kwietnia.

Sponsor– W tym roku Miastu udało się pozyskać nowego sponsora. Jest to firma Ski Team z Warszawy – dystrybutor rowerów Cube ( patrz www.Skiteam.pl ; www.cube.pl). Ski Team to firma która w tym roku sponsorowała Konferencję organizowaną przez Miasto Podkowa Leśna poświęconą rozwojowi infrastruktury rowerowej. Ski Team o czym warto wspomnieć wspomaga od początku 2017 Stowarzyszenie Klub Jeździecki Podkowa Leśna”.  Może zagości na terenie naszego Miasta na stałe?

Mieszkańcy – Zapraszamy do kibicowania zawodnikom wzdłuż trasy biegu. W kilku poprzednich edycjach imprezy, które odbywały się w wysokiej temperaturze, zawodnicy doceniali podkowian – dobrych samarytan, którzy polewali ich wodą z ogrodowego węża lub w inny sposób organizowali kurtynę wodną dla zawodników. Jeśli nawet nie mieszkacie Państwo przy trasie biegu, zapraszamy do kibicowania ponad kilkudziesięcioosobowej grupie zawodników z Podkowy Leśnej.

Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Biegowego w parku miejskim, w którym przygotowaliśmy wiele atrakcji. Hasła przewodnie to niezmiennie Sport i Zdrowie. A to po pierwsze wiele aktywności sportowych dla dzieci: jazda konna, łucznictwo, tenis oraz animacje sportowe prowadzone przez naszych partnerów i organizacje pozarządowe z Podkowy Leśnej. Po drugie, konsultacje dla biegaczy prowadzone specjalistów odnowy biologicznej i fizjoterapii oraz trenerów biegowych. Po trzecie, lokalny targ śniadaniowy, na którym będzie można smacznie i zdrowo zjeść. Bardzo się cieszymy, że będziemy gościć po raz drugi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku prowadzone przez wolontariuszy Fundacji im. 120-lecia TOZ w Polsce. Mamy nadzieję, że bezdomne psy i koty znajdą nowe przyjazne domy.

Biuro zawodów będzie się mieściło jak co roku w gościnnych progach szkoły św. Teresy i gimnazjum św. Hieronima. Przy biegu będzie pracować ponad stu wolontariuszy – uczniów podkowiańskich szkół.

 Jedną z nagród głównych ufundowało Miasto Podkowa Leśna i firma Ski Team – będzie nią rower górski marki Cube – Model Analog nr katalogowy 802001.

PROGRAM IMPREZY 28 maja, niedziela

9.00 otwarcie Miasteczka Biegowego w Parku Miejskim
10.00 start biegów na 400 metrów, dzieci kategoria 0-8 lat (dziewczęta i chłopcy osobno)
Zaraz po biegach na 400m  start biegów dzieci na 800 metrów, (dziewczęta 9-13 lat, chłopcy 9-13 lat)
11.00 start biegu głównego (10 km)
ok. 11.10 start Biegu Bez Barier (3 km)
ok. 11.13 start rywalizacji Nordic Walking
ok. 11.15 dekoracja zwycięzców biegów dziecięcych
ok. 12.00 dekoracja zwycięzców biegu Bez Barier (3km), Nordic Walking
12.30 dekoracja zwycięzców biegu na 10 km, Najszybszy Podkowianin i Podkowianka oraz Najliczniejsza Rodzina uczestnicząca w zawodach
13.20 losowanie nagród wśród obecnych uczestników
14.00 zakończenie V Podkowiańskiej Dychy

Szczegółowy program jest na stronie internetowej imprezy, www.ptb-podkowa.pl

UTRUDNIENIA W RUCHU KOŁOWYM

Trasy biegów Podkowiańskiej Dychy są zaznaczone na zamieszczonych mapkach. Bieg będzie przebiegał ulicami Lilpopa, Lipową, Słowackiego, Prusa, Krasińskiego, Młochowską (od Krasińskiego do Nadarzyńskiej), Sienkiewicza, Mickiewicza, Reymonta i Jana Pawła II. W związku z zawodami nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na wymienionych ulicach. Zaplanowaliśmy trasę tak aby uciążliwości ograniczyć do minimum. Wszystkich kierowców, mieszkańców Podkowy i okolic prosimy o wyrozumiałość. Prosimy też o współpracę z policją, strażą miejską i wolontariuszami, którzy będą tego dnia pracować na trasie biegu.

Orientacyjne godziny zamknięcia ulic dla ruchu kołowego

  • Jana Pawła II na odcinku od Sienkiewicza do Alei Lipowej: 10.50 – 11.15; 11.25 – 12.30
  • Aleja Lipowa, Bukowa (na odcinku od Lipowej do Reymonta), Słowackiego, Prusa: 10.50 – 11.30
  • Krasińskiego: 10.50 – 12.20
  • Młochowska na odcinku od Krasińskiego do Nadarzyńskiej, Sienkiewicza, Mickiewicza, Reymonta: 11.00 – 12.30

trasa

trasa

bieg

 

 

Sprawdź również

Podkowa Teqball Cup

Już w najbliższy weekend zapraszamy na turniej Podkowa Teqball Cup im. Maurycego Beniowskiego. Zapraszamy do …

 
 

MENU

Podkowa Leśna