Ważne:
Strona Główna / Aktualności / IV Podkowiańska Dycha już 29 maja

IV Podkowiańska Dycha już 29 maja

banner_stmig

Zapraszamy do uczestnictwa w IV Podkowiańskiej Dysze. Podkowiańska Dycha, to sztandarowa impreza sportowa w Podkowie Leśnej, którą organizuje Stowarzyszenie Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe wraz z Urzędem Miasta Podkowa Leśna w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Staramy się jak co roku uczynić z tego wydarzenia prawdziwie rodzinną imprezę.

Biegacze – Jeśli zdecydowaliście się w ostatniej chwili, sprawdźcie może są jeszcze miejsca na listach startowych. Zapisy poprzez stronę organizatora www.ptb-podkowa.pl
Mieszkańcy – Zapraszamy do kibicowania zawodnikom wzdłuż trasy biegu. W poprzednich edycjach imprezy, które zawsze odbywały się w upale, zawodnicy doceniali podkowian – dobrych samarytan, którzy polewali ich wodą z ogrodowego węża. Jeśli nawet nie mieszkacie Państwo przy trasie biegu, zapraszamy do kibicowania ponad kilkudziesięcioosobowej grupie zawodników z Podkowy Leśnej.

Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Biegowego w Parku Miejskim przy stawie, w którym przygotowaliśmy wiele atrakcji. Nasz wieloletni partner – Gravitan Health and Sport Clubs, poprowadzi w czasie imprezy m.in. zajęcia MultiCross i CrossFIt. Po raz drugi będzie można wziąć udział w zajęciach Akademii Disc Golf. Uczestnicy poznają podstawy gry, dowiedzą się co to jest putt, approach oraz drive . Na scenie zaprezentuje się Karate Klub Pruszków a na łączce przy stawie będzie można wcielić się przez chwilę w Robin Hooda strzelając z łuku do tarczy pod okiem fachowców.

Rok temu wielkim powodzeniem cieszyły się konsultacje prowadzone przez Studenckie Koło Naukowe Odnowy Biologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Po raz pierwszy na Dysze zagości Klinika Witaminowa – innowacyjne centrum medyczne a także Expo Zdrowie, gdzie będzie można zasięgnąć rady specjalistów na temat zdrowego trybu życia. Nad stawem rozłoży się klub Szarża z końmi, na których dzieci będą mogły pojeździć pod opieką instruktora. Klubokawiarnia Cukier Puder, która od niedawna ma siedzibę w Pałacyku będzie wystawiać się ze swoimi pysznymi wyrobami i kawą. Zawsze chętnie współpracujemy z innymi organizacjami sportowymi i pozarządowymi. W tym roku w miasteczku będzie gościł klub sportowy Tenis Life a także schronisko dla zwierząt w Milanówku prowadzone przez Fundację im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Biuro zawodów będzie się mieściło jak co roku w gościnnych progach szkoły św. Teresy i gimnazjum św. Hieronima. Przy biegu będzie pracować ponad stu wolontariuszy – uczniów podkowiańskich szkół.

PROGRAM IMPREZY
29 maja, niedziela
9.00 – otwarcie Miasteczka Biegowego w Parku Miejskim
od 10.00 – biegi dzieci na 400 i 800m
11.00 start biegu głównego (10 km)
11.10 start Biegu Bez Barier (3 km). Tuż po nim start rywalizacji Nordic Walking
ok 11.15 dekoracja zwycięzców biegów dzieci
12.00 dekoracja zwycięzców biegu Bez Barier (3km) i Nordic Walking
12.30 dekoracja zwycięzców biegu na 10 km, Najszybszy Podkowianin i Podkowianka oraz Najliczniejsza Rodzina uczestnicząca w zawodach
14.00 zakończenie IV Podkowiańskiej Dychy

 

Szczegółowy program znajduje się również stronie internetowej www.ptb-podkowa.pl.

 

Sprawdź również

Zajęcia sportowe w Podkowie Leśnej

Deskorolka – zajęcia dla początkujących Pierwsze zajęcia – 4 maja (środa) godzina 16:00, „Skatepark” Podkowa …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content