Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Zdobądź dotację na działania lokalne!

Zdobądź dotację na działania lokalne!

220x150_europa i myStowarzyszenie Europa i My we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do udziału w programie „Działaj Lokalnie”. Tegoroczny budżet konkursu wynieść może aż 55 tys. zł. Każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna ma szansę wygrać nawet 6 tys. zł na realizację swoich pomysłów. Wnioski można składać do 24 czerwca 2016 roku.

Chcesz zrobisz coś wspólnie z mieszkańcami Twojej miejscowości? Brakuje Ci środków finansowych na realizację pomysłu na projekt? Potrzebujesz impulsu dobrej energii lub wsparcia merytorycznego? Zgłoś się do Ośrodka Działaj Lokalnie. Do 24 czerwca br. możesz ubiegać się do o dotację na sfinansowanie swojej inicjatywy. Dofinansowanie mogą uzyskać te projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

O pieniądze mogą ubiegać się nie tylko organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje) posiadające osobowość prawną, ale także inicjatywy nieformalne – grupy koleżeńskie i środowiskowe, osoby prywatne itp. Najważniejszym warunkiem do spełnienia jest to, aby wnioskodawcy mieli siedzibę organizacji/grupy w powiecie grodziskim i jednocześnie planowali działalność na terenie gmin/y wchodzących w jego skład.

Konkurs dotyczy gmin: Baranów, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna oraz Żabia Wola.

W ramach programu przyznane zostaną granty na realizację 3-6 miesięcznych projektów obejmujących działania pomiędzy 1 lipca a 31 grudnia 2016. Wniosek należy składać wyłącznie za pomocą specjalnego generatora wniosków znajdującego się na stronie www.europaimy.org. Niezależna Komisja otrzyma do rozpatrzenia wyłącznie wnioski złożone w terminie. Wnioski nie spełniające kryteriów formalnych, np. złożone w wersji papierowej nie będą rozpatrywane. Termin składania wniosków upływa 24 czerwca 2016 roku.

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Współpracy realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie Europa i My jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie – a więc operatorem i organizatorem konkursu w powiecie grodziskim. Od 2006 roku Stowarzyszenie Europa i My dofinansowało blisko 100 projektów, przekazując na ich realizację ponad 340 tys. zł. Środki na dotacje częściowo pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a częściowo są pozyskiwane lokalnie, m.in. w ramach kampanii 1%.

Realizatorzy projektów mogą otrzymać do 6 tys. zł. – Jako ośrodek Działaj Lokalnie pomnażamy pieniądze i zamieniamy je na aktywność lokalną – zauważa Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Środki na program pozyskujemy z 1%, od naszych sponsorów i partnerów, dodajemy do tego dotację Akademii Rozwoju Filantropii, a tym samym zwiększamy pulę dotacji. Po raz drugi pomnażamy je w momencie przekazywania ich lokalnym grantobiorcom. Dodajemy bowiem do nich naszą wiedzę, pomagamy rozwijać lokalne pomysły i kolejne akcje. Daniel Prędkopowicz podkreśla, że

dzięki lokalnym inicjatywom można zrobić coś dla siebie, ale przede wszystkim dla najbliższego otoczenia, dla miejsca, w którym się żyje.

– Działaj lokalnie to nie tylko pieniądze. Stowarzyszenie Europa i My służy pomocą w opracowaniu projektu i wypełnianiu wniosków – zauważa Justyna Kopeć ze Stowarzyszenia Europa i My.

Organizatorzy konkursy zapraszają na spotkania informacyjne, podczas których można szczegółowo dowiedzieć się o warunkach konkursu. W Podkowie Leśnej odbędzie się ono w najbliższy piątek 17 czerwca  w godz. 17.00 – 19.00 w Biurze LGD „Zielone Sąsiedztwo”przy ul. Świerkowej 1. 

Zachęcamy też do polubienia naszej strony na FB: www.facebook.com/europaimy

 

Sprawdź również

Przerwy w dostawie wody

Miasto Podkowa Leśna informuje, że w związku z pracami konserwacyjnymi na sieci wodociągowej w dniu …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content