Ważne:

Wakacje dla dzieci z Ukrainy

Dzięki wsparciu mieszkańców Podkowy Leśnej, sąsiadów oraz wszystkich osób zaangażowanych w pomoc dla obywateli Ukrainy, podkowiański Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci goszczących w naszym mieście. Ku uciesze najmłodszych zaplanowano cztery jednodniowe wycieczki i dłuższy, dziewięciodniowy wyjazd do Ełku.

Dwie wycieczki już się odbyły. W środę 6 lipca dzieci pojechały do Łodzi, w której zwiedziły m.in. zabytkowy kompleks fabryczny „Księży Młyn” oraz Łódzki Park Kultury Miejskiej, a także spacerowały ulicą Piotrkowską.

Tydzień później, 14 lipca, dzieci wyruszyły do Płocka. Przewodnik oprowadził je po najważniejszych atrakcjach dawnej stolicy, takich jak Wzgórze Tumskie z Katedrą Płocką, Rynek z Ratuszem czy molo nad Wisłą z panoramą rzeki. Z przyjemnością informujemy, że humory i frekwencja dopisywały.

W sobotę, 23 lipca, 30-osobowa grupa wyjechała na dziewięciodniowy wypoczynek do Ełku. W sierpniu zaplanowane są kolejne dwie wycieczki, których celem będą Toruń i Kielce.

 

Informacja o innych działaniach w ramach pomocy dla gości z Ukrainy

Według stanu na dzień 22 lipca br., od momentu uruchomienia zbiórki, na konto wpłynęło 49.000 zł i blisko 17.000 euro.

W maju, z inicjatywy samych gości, uruchomiono kurs języka polskiego, który ukończyło ponad 40 osób. Koszt kursu wyniósł blisko 8 tys. złotych.

Środki przeznaczane są również na sfinansowanie posiłków czy zakup żywności, a także zaspokojenie pilnych potrzeb bezpośrednio w Ukrainie.

 

Jak włączyć się w zbiórkę?

Wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w zbiórkę, mogą przekazać wpłaty na konto: 81 1020 1055 0000 9002 0521 7981 z dopiskiem „Dla Ukrainy!”.

Dysponentem środków jest Burmistrz Miasta Podkowa Leśna we współpracy z komitetem społecznym, w którego skład wchodzą dyrektorzy podkowiańskich szkół, ks. kanonik Wojciech Osial, kierownik OPS, radna Alicja Rotfeld oraz Grzegorz Dąbrowski, przedstawiciel Fundacji Lumen Pro Educatione, która użyczyła konta na potrzeby zbiórki. 

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.Sprawdź również

„Daj życie” – kampania edukacyjna

Przed ponad 50 laty dokonano pierwszego, zakończonego sukcesem przeszczepu nerki pobranej od zmarłej osoby. 26 …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content