Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Ruszyła przebudowa Wróblej i Błońskiej

Ruszyła przebudowa Wróblej i Błońskiej

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wróblej na odcinku od ulicy Jaskółczej do Sokolej razem z fragmentem ulicy Sokolej oraz ulicy Błońskiej na odcinku Myśliwska-Jelenia. Wykonawcom przekazano place budów 20 października. Przez najbliższe kilka dni będą prowadzone prace przygotowawcze i rozbiórkowe, a później ruszy budowa. Prace potrwają zgodnie z umową do 20 grudnia. Do tego dnia na ulicach zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, wystąpią ograniczenia w dojazdach do posesji. Z uwagi na konieczność usunięcia kolizji z liniami energetycznymi i teletechnicznymi, mogą nastąpić chwilowe przerwy w dostawie prądu i internetu. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy. Mamy nadzieję, że nowa ulica zrekompensuje Państwu te kilkadziesiąt dni utrudnień.

Na wszystkich przebudowywanych odcinkach dróg wykonane zostaną nawierzchnie bitumiczne oraz zjazdy i dojścia do furtek z kostki betonowej. Ujednolicone materiały nawierzchni, podjazdów i chodników poprawią estetykę miasta. Wykonane zostanie odwodnienie pasów drogowych za pomocą drenażu „francuskiego” oraz podziemnych skrzynek retencyjno-rozsączających lub studni chłonnych. Na przebudowywanym odcinku ulicy Błońskiej system podziemnych zbiorników będzie miał zdolność zatrzymania i retencjonowania ponad 1500 m³ wód opadowych, a na ulicy Wróblej ponad 1413 m³. Wprowadzone zostaną nowe stałe organizacje ruchu oraz elementy wymuszenia spowolnienia ruchu, w tym wyniesione powierzchnie skrzyżowań ulicy Wróblej z ulicą Szczyglą i Sokolą. Pojawią się szykany i zawężenie pasa jezdni.

Po przeprowadzeniu prac i zakończeniu budowy, na wiosnę przyszłego roku, planujemy posadzić krzewy i zagospodarować pobocze. W miejscu szerokiej szykany zostaną posadzone drzewa, co powinno nie tylko podnieść poziom estetyki, ale także zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu.

Sprawdź również

Przerwy w dostawie wody

Miasto Podkowa Leśna informuje, że w związku z pracami konserwacyjnymi na sieci wodociągowej w dniu …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content