Ważne:

Rowerowa sobota

W sobotę 30 kwietnia w Podkowie Leśnej  odbyła się impreza miejska rozpoczynająca sezon rowerowy. Tego dnia na mieszkańców i turystów odwiedzających miasto czekały liczne atrakcje, a wśród nich rajd rowerowy, możliwość oddania krwi w ramach akcji motoserce oraz pokaz ratownictwa medycznego. Organizatorem wydarzenia było Miasto Podkowa Leśna wraz z Partnerami: spółką WKD, Fundacją Jednym Śladem, OSP Milanówek, EvAir, Lodziarnią Ola la oraz klubem Boruta MC Poland.

W sobotę na podkowiańskich ulicach królowały jednoślady, rowerzyści mogli poświęcić swoje rowery w  ramach cyklicznego wydarzenia – Rowerosacrum, a następnie wziąć udział w rajdzie, który został oficjalnie rozpoczęty przez  Burmistrza Miasta. Kolumnę rowerów przez pierwszy kilometr trasy poprowadzili motocykliści z klubu Boruta MC Poland. Trasę pokonało blisko 200 osób. W spacerowym  tempie,  z dzieckiem w przyczepce i z psem u boku, najmłodsi, młodzież i dorośli przemierzali podkowiańskie ulice oddając się swojej pasji jaką jest jazda na rowerze. Po przejechaniu mety każdy uczestnik mógł odebrać bon na darmowe lody w lodziarni Ola la oraz wziąć udział w losowaniu nagrody głównej – roweru.

Finałem imprezy był pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu ratowników fundacji „Jednym Śladem” i OSP Milanówek. Ratownicy w pozorowanym wypadku pokazali jak prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. Podczas trwania imprezy można było także zrobić bezpłatny przegląd techniczny swojego roweru a w ramach akcji motoserce oddać krew w stojącym pod urzędem krwiobusie. Ten bezcenny dar oddało kilkanaście osób, wśród których wylosowano widokowy przelot nad Podkową. Podniebną podróż ufundował pilot Krzysztof Górski i firma EVAir.

Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji mieszkańców oraz aktywnego spędzenia sobotniego popołudnia.

Sprawdź również

Fotowoltaika w mieście

Z początkiem kwietnia br. zostało ogłoszone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content