Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Prawie 5 mln dotacji na przebudowę Orlej i Sokolej

Prawie 5 mln dotacji na przebudowę Orlej i Sokolej

Wniosek złożony przez Miasto Podkowa Leśna pn.”Remont ulicy Orlej Przebudowa ul. Sokolej” uzyskał dofinansowanie w wysokości 4 mln 615 tys. zł. Dotacja stanowi 95% całkowitych nakładów inwestycyjnych, na które przewidzieliśmy 4 mln 858 tys. zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2023 r.

Obecnie aktualizujemy kosztorysy i analizujemy dostosowanie zapisów umów do warunków jakie panują na rynku usługodawców z branży drogowej. Inflacja, zmiany podatkowe Polskiego Ładu bardzo negatywnie wpłynęły na sytuację w tym segmencie zamówień publicznych, usługi drożeją, ceny rosną. Oferty na prace drogowe w przetargach przekraczają wartości kosztorysowe. Mimo tak dobrych warunków dotacji jakie otrzymaliśmy, w konsekwencji zdawać sobie trzeba sprawę, że wkład własny będzie wyższy niż 5%.

Niemniej, jest to bardzo optymistyczna i wyczekiwana przez dużą część mieszkańców inwestycja. Projekt przebudowy Sokolej został wykonany już w roku 2017, projekt przebudowy Orlej został zlecony po utrudnieniach jakie przeżyli mieszkańcy tej ulicy związanych z remontem przepustu na trasie 719 i jej czasowych włączeniach z ruchu.

Z uwagi na wąskie pasy drogowe obu ulic, nie przekraczające 8 metrów, istniejącą infrastrukturę, budowa dróg na obu ulicach pociągnie za sobą konieczność przebudowy części linii napowietrznych energetycznych jak i telekomunikacyjnych. W efekcie w połowie przyszłego roku oddamy do użytkowania dwa blisko kilometrowe odcinki nowych dróg. Obie uzyskają nową 5 m szerokości nawierzchnię asfaltową, przebudowane zostaną wjazdy na posesje, odwodnienie. Wszystkie skrzyżowania będą wyniesione, dodatkowo na dłuższych odcinkach Orlej pojawią się spowalniacze, o które wnioskowali mieszkańcy w czasie spotkań konsultacyjnych.

Cała przebudowa, mimo, że potrwa i wyłączy część miasta z ruchu na pewno przyczyni się do podwyższenia komfortu korzystania z obu, dziś w fatalnym stanie, nie dość, że dziurawych to bardzo pylących w czasie suszy i upałów ulic.

Sprawdź również

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW NA LINII WKD W OKRESIE 01.10.2022 – 31.10.2022

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z kolejnymi etapami robót budowlanych w …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content