Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Podkowa Leśna najlepszym samorządem!

Podkowa Leśna najlepszym samorządem!

W środowy wieczór ogłoszono wyniki IX Rankingu Perły Samorządu 2021. Z radością informujemy, że Podkowa Leśna zajęła I miejsce, a Burmistrz Miasta Artur Tusiński został trzecim Najlepszym Włodarzem w kategorii gmina do 5 tys. mieszkańców.

Miasto zostało ocenione w obszarach: gospodarka (inwestycje), edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko, które naturalnie nawiązują także do sytuacji związanej z pandemią, finansami oraz społeczną odpowiedzialnością (ESG).

Włodarz został wyróżniony za dobre reprezentowanie gminy na forum publicznym, skuteczne zabieganie o poparcie dla jej planów, efektywną organizację pracy urzędu i zaangażowanie w inicjatywy lokalnej społeczności.

Metodologia Rankingu Perły Samorządu opracowana jest przez PwC Polska, partnera merytorycznego projektu. Finalny kształt rankingu powstaje na podstawie opracowanego zestawu pytań i wskaźników. Członkowie kapituły przyznają punkty za odpowiedzi na pytania otwarte, które po zsumowaniu z punktacją wskaźnikową pozwalają na wyłonienie zwycięzców. Oceniano działania podejmowana w 2020 roku.

Ranking Perły Samorządu jest projektem, który bada rzeczywistość w sposób jak najbardziej obiektywny, aby na jego podstawie móc wyciągnąć wnioski  z oceny rzeczywistości, poprawić efektywność działania, dostarczać jak najlepsze usługi publiczne i jak najlepiej wydawać pieniądze publiczne.

Kongres Perły Samorządu został zorganizowany przez Dziennik Gazeta Prawna i Miasto Gdynia. Partnerem merytorycznym rankingu jest PwC Polska.

Galę Rankingu Perły Samorządu można obejrzeć na stronie gazetaprawna.pl >> https://www.facebook.com/watch/live/?v=543409013323628&ref=watch_permalink (link otwiera się w nowej zakładce)

Sprawdź również

Komunikat w/s tranzytu wody z Brwinowa do Żółwina, Owczarni i Tereni przez sieć wodociągową Miasta Podkowa Leśna

Poniżej przedstawiamy zestawienie rzeczywistego przepływu wody przez sieć wodociągową miasta Podkowa Leśna do miejscowości Owczarnia, …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content