Ważne:

Podkowa Leśna dla klimatu

Miasto Podkowa Leśna weźmie udział w akcji Godzina dla Ziemi – „Razem dla planety” zorganizowanej przez Międzynarodową Organizację WWF. W jej ramach w najbliższą sobotę 26 marca br. o godzinie 20.30 w mieście symbolicznie zgasną światła pokazując jak ważna jest nasza planeta.

Godzina dla Ziemi to inicjatywa polegająca na wyłączeniu światła na jedną godzinę tej samej nocy przez miliony osób na świecie włączających się w przedsięwzięcie.  Akcję stworzyła międzynarodowa organizacja WWF i od 2007 jest kultywowana na całym świecie. Celem akcji jest zmotywowanie ludzi do przyjęcia i podtrzymywania postaw proekologicznych oraz pobudzenia szacunku do zasobów naturalnych Ziemi.

W ramach akcji Miasto wyłączy światło w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy, Przedszkolu Miejskim Im. Krasnala Hałabały, Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, Pumptracku, w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz w Parku Miejskim.

Akcja stworzona przez WWF „Godzina dla Ziemi” została zapoczątkowana w 2007 roku pokazując, że każdy może przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Inicjatywa miała swój początek w Sydney w Australii, gdzie dwa miliony ludzi wyłączyły światła na godzinę zmniejszając w ten sposób zużycie energii miasta o ponad 10 procent. Rok później akcja zyskała zasięg globalny, gdy dołączyło do niej ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Obecnie jest to największy proekologiczny ruch na świecie, liczący 7000 miast w 152 krajach oraz setki milionów ochotników na siedmiu kontynentach.

 

 

Sprawdź również

Możliwe przerwy w dostawie wody

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content