Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Osiągnięcia Biblioteki podkowiańskiej

Osiągnięcia Biblioteki podkowiańskiej

Z radością informujemy, odnosząc się do załączonych danych Biblioteki m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej – Państwa Biblioteka podkowiańska – wiedzie prym – nie tylko wśród bibliotek powiatu grodziskiego, lecz również rewelacyjnie prezentuje się na tle działalności bibliotek województwa mazowieckiego. Ogromna praca wkładana przez pracowników biblioteki w działania mające na celu rozszerzanie oferty i podnoszenie jakości obsługi Czytelników, owocuje Państwa zadowoleniem, co w sposób niemal namacalny potwierdza oszałamiająca frekwencja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszą Bibliotekę odwiedza średnio ponad 100 osób dziennie, co przy skromnym 2-osobowym zespole, stanowi  nie lada wyzwanie. W minionym roku aktywnymi Czytelnikami było ponad 2000 osób. Także poziom i szybkość z jaką nabywane są dla Państwa:

  • książki (ponad 22000 egzemplarzy),
  • audiobooki (już ponad 1500 pozycji),
  • czasopisma (prawie 50 tytułów, w tym 3 anglojęzyczne)

– całość włącznie z prasą wypożyczane na zewnątrz – do domu – oraz NASZ ZNAK ROZPOZNAWCZY – WYPOŻYCZENIA MIĘDZYBIBLIOTECZNE (współpracujemy z dziesiątkami bibliotek w całej Polsce).

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękując Państwu za wielokrotnie wyrażane zadowolenie z przyjaznej, swobodnej atmosfery panującej w Bibliotece podkowiańskiej, ogrom ciepłych i mówiąc bez fałszywej skromności, często pełnych zachwytu słów odnoszących się zarówno do poszczególnych członków zespołu, jak i wszystkich aspektów związanych z funkcjonowaniem placówki, z radością oddajemy się do Państwa dyspozycji. Szczególne podziękowania kierujemy do licznej grupy  Wolontariuszy.

Szanowni Państwo, w Bibliotece możecie wypożyczyć niemal każdą książkę. Oczekujemy Państwa dalszych wizyt w Bibliotece podkowiańskiej oraz w jej Filii – Podkowiańskiej Galerii Ekslibrisu – mieszczących się w budynku przy ul. Błońskiej 50 w Podkowie Leśnej – nr tel.  22 758 96 48, +48 571 271 770, adres e-mail: dyrektor@mbp-podkowalesna.pl, wypozyczalnia@mbp-podkowalesna.pl .

Zapraszamy sześć dni w tygodniu  w godzinach otwarcia placówki:

  • Poniedziałek                  10.30 – 18.30
  • Wtorek                             10.30 – 14.30
  • Środa                                10.30 – 19.00
  • Czwartek                         10.30 – 18.30
  • Piątek                               10.30 – 18.30
  • Sobota                              10.30 – 14.30

Warta odwiedzin jest również oficjalna strona internetowa Biblioteki: www.mbp-podkowalesna.pl

 

 

Sprawdź również

Szczepienia przeciwko COVID-19

27 grudnia ruszyła w Polsce akcja szczepień przeciwko COVID-19. Prawdopodobnie od 15 stycznia, jak podaje …

 
 

MENU

Podkowa Leśna