Ważne:

Koperta Życia

W marcu b.r. pisaliśmy o akcji „Koperta Życia”, do której przystąpiła Podkowa Leśna. W dalszym ciągu przypominamy, że każdy mieszkaniec Podkowy Leśnej ma możliwość otrzymania takiej koperty. W skład zestawu wchodzą

  • koperta wykonana z tworzywa sztucznego zamykana na zatrzask;
  • karta informacyjna do wypełnienia przez posiadacza koperty;
  • plastikowa karta ICE (in case of emergency/w razie wypadku/do noszenia w portfelu);
  • naklejkę na drzwi lodówki z numerem alarmowym 112.

Koperta Życia jest w głównej mierze skierowana do osób starszych, przewlekle chorych, samotnych i niepełnosprawnych. Ma przede wszystkim ułatwić lekarzom i pracownikom pogotowia ratunkowego w szybkim postawieniu diagnozy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia. Koperta dedykowana jest również wszystkim mieszkańcom Podkowy Leśnej, którzy na stałe przyjmują leki i zmagają się z różnego rodzaju chorobami oraz dolegliwościami.

Kopertę można odebrać w Urzędzie Miasta Podkowa Leśna w pokoju nr 7 okazując dowód osobisty. Jeżeli nie mamy możliwości dotarcia do urzędu, pracownik referatu może dostarczyć kopertę pod wskazany adres. Chęć posiadania Koperty należy wtedy zgłosić telefonicznie pod numerem 22 759 21 16.

Gdzie umieścić Kopertę życia w domu?

Wypełnioną kartę informacyjną wkłada się do koperty z tworzywa sztucznego, a tę najczęściej do lodówki. Po każdorazowej zmianie leku czy zmianie stanu zdrowia – karta informacyjna powinna zostać zaktualizowana bądź wypełniona na nowo.

Na lodówce umieszcza się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia” informującą o tym, gdzie umieszczono kartę informacyjną. Lodówkę wybrano ponieważ można ją znaleźć w każdym domu i posiada spore rozmiary.

Umieszczenie karty informacyjnej w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o potrzebującym.

Poniżej prezentujemy film instruktażowy oraz wzór wypełnienia karty pomagające prawidłowo wypełnić dokumenty.

Sprawdź również

Mikołajowy konkurs WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa zaprasza do udziału w konkursie „Mikołajkowa Krzyżówka WuKaDka”. Konkurs rozpoczyna się w …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content