Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Konkurs „e-Senior potrafi!”

Konkurs „e-Senior potrafi!”

„To nie dla mnie! Wy młodzi to potraficie, gdzie ja na stare lata będę się uczył. Jeszcze coś zepsuję”. Znacie to? Czy wasi bliscy seniorzy też są na bakier z nowymi technologiami? Mamy na to sposób! Weźcie udział w naszym konkursie – „e-Senior potrafi!”.

Wielu seniorów coraz chętniej korzysta z internetu – widzą i wiedzą jak ułatwia życie. Nadal jednak sporo starszych osób, z różnych powodów, boi się postawić pierwszy internetowy krok. Wiemy, jak trudno przekonać bliskich do czegoś nowego. Mamy jednak pewien pomysł – na pewno się uda! 😉

Likwidujemy przeszkody

Najczęściej pierwszą barierą jest strach. Jeśli czegoś nie rozumiemy, to naturalnym odruchem jest lęk. Seniorzy boją się, że osoby w ich wieku nie są w stanie nauczyć się korzystania z internetu. Widzą, jak młodzi naturalnie poruszają się w cyfrowym świecie. I tu zadanie dla Was – dzieci, wnuków, a może sąsiadów seniorów, których kochacie i na których Wam zależy.

Poświęćcie im coś najcenniejszego, czyli swój czas. Uwierzcie, wystarczy kilka razy pokazać, wytłumaczyć, porozmawiać o tym, jak działa internet, co można tam sprawdzić, zobaczyć, czy załatwić. Na pewno uda Wam się ich przekonać do rozpoczęcia internetowej przygody.

Jak zacząć? Obejrzyjcie wspólnie rozmowy, które Marta Manowska, ambasadorka naszej kampanii „e-Polak potrafi!”, przeprowadziła ze znanymi seniorami. Opowiadają jej o swoich pierwszych krokach w sieci, jak im się udało przełamać i jak internet zmienił ich życie. Znajdziecie tam wiele inspiracji i motywacji.

Kolejną barierą może być sprzęt. Seniorzy często nie mają odpowiednich urządzeń, które pozwoliłyby im wygodnie surfować po sieci. I tu wkraczamy my! Organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać laptopa dla bliskiego seniora!

Zadanie?

Bardzo proste: napisz, czego Twój bliski senior nauczył Cię w życiu, a czego Ty chcesz nauczyć go w internecie. Musisz zmieścić się w maksymalnie 2 tysiącach znaków (bez spacji). Dołącz do tego Wasze wspólne zdjęcie (o maksymalnej wielkości 5 MB). I gotowe!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Kto może wziąć udział?

Każdy! Tak, tak, nieważne ile masz lat – 15 czy 60. Możesz wygrać laptopa dla swojego dziadka, mamy albo przyjaciela lub sąsiadki. Senior musi mieć jednak ukończone 60 lat.

Pamiętaj, aby w formularzu dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych podpisaną przez seniora.

Uczestnicy, którzy nie mają ukończonych 18 lat muszą w formularzu dołączyć podpisaną przez rodzica lub opiekuna zgodę na udział w konkursie.

Kogo nagrodzimy?

Wybierzemy 10 najciekawszych i najbardziej kreatywnych odpowiedzi.

Jakie nagrody?

Do wygrania jest 10 laptopów, które pomogą Waszym bliskim seniorom postawić pierwsze kroki w cyfrowym świecie.

Ile trwa konkurs?

Na Wasze zgłoszenia czekamy od 28 września do 19 października do godz. 23:59.

Kiedy poznamy wyniki?

Zwycięzców ogłosimy do 4 listopada.

Powodzenia!

materiał ze strony: https://www.gov.pl/web/epolakpotrafi/informacje-o-konkursie

Sprawdź również

NSP 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content