Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Innovation in Politics Awards

Innovation in Politics Awards

Miło nam poinformować, że Burmistrz Miasta Podkowa Leśna Artur Tusiński został wyróżniony w europejskim konkursie Innovation in Politics (Innowacje w Polityce) za innowacyjne działania w dziedzinie ekologii, a w szczególności za rozwiązania w zakresie retencjonowania wód w obszarze budownictwa drogowego.

Jury konkursu, 1058 obywateli i obywatelek Europy z 47 krajów, uznało podkowiański projekt za wybitny przykład innowacji w polityce. Spośród 398 zgłoszeń podkowiański program plasuje się wśród 10 najlepszych w kategorii Ekologia i wśród 90 najlepszych w Europie. Zwycięzców poznamy 2 listopada.

Organizatorem konkursu jest Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu. Celem konkursu „Innowacje w polityce” jest popularyzacja najciekawszych i najbardziej efektywnych nowych przedsięwzięć, które rozwiązują konkretne problemy społeczności – miast, regionów, państw. Jego celem jest także stworzenie sieci kontaktów między politykami z różnych krajów, których wspólną cechą jest nowoczesne, wykraczające poza schematy podejście do polityki i chęć modernizacji systemu tradycyjnych partii i aktywności publicznej. W corocznym konkursie biorą udział projekty z całej Europy.

Więcej >> https://innovationinpolitics.eu/pl/

Przedstawiony w konkursie program został opisany w broszurze „Dobre praktyki w Podkowie Leśnej. Mała retencja”,  która była dystrybuowana wraz z sierpniowym numerem Biuletynu Miasta. Broszura jest także dostępna na stronie miasta.

Sprawdź również

Szczepienia przeciw COVID-19

Rozpoczęły się szczepienia przeciw covid-19 osób w wieku 40-59 lat. Od 1 kwietnia zapisywali się …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content