Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Defibrylator w Podkowie Leśnej

Defibrylator w Podkowie Leśnej

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, miasto zakupiło defibrylator AED. Urządzenie ratujące życie osobom, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia, zamontowano na zewnątrz budynku urzędu. Sprzęt został zakupiony ze środków wygranych w Konkursie Gmina na Medal #Szczepimy Się.

Miasto zakupiło defibrylator zewnętrzny – AED model CU Medical iPad SP1. Defibrylator AED to automatyczne urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych potrafi przeprowadzić osobę bez przygotowania medycznego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Sprzęt został umieszczony przy wejściu głównym do urzędu. Jest on bardzo prosty w obsłudze, dlatego nawet nieprzeszkolona osoba bez większego problemu będzie w stanie z niego skorzystać a to wszystko dzięki głosowym instrukcjom, które mówią jak krok po kroku udzielić potrzebującemu pomocy.

Szacuje się, że w Polsce z przyczyn związanych z nieprawidłowym działaniem serca umiera ponad 160 tys. osób rocznie. Większość to ofiary nagłego zatrzymania krążenia, często mylonego z zawałem. Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, w którym serce przestaje pracować w prawidłowy sposób, a jego skutkiem może być niedotlenienie organizmu. Po upływie około czterech minut od ustania krążenia dochodzi do nieodwracalnych zmian w centralnym układzie nerwowym. Zatrzymanie krążenia może zdarzyć się każdemu bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, czy styl życia.

Katarzyna Leszkiewicz
Referat Planowania i Rozwoju Miasta

Sprawdź również

ORGANIZACJA RUCHU POCIĄGÓW NA LINII WKD W OKRESIE 01.10.2022 – 31.10.2022

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w związku z kolejnymi etapami robót budowlanych w …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content