Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Festiwal Otwarte Ogrody / Program szczegółowy (2007)

Program szczegółowy (2007)

Festiwalu Otwarte Ogrody 2007

 

OTWARTE OGRODY W PODKOWIE LEŚNEJ
13-16 WRZEŚNIA 2007

CZWARTEK,13 WRZEŚNIA

KONFERENCJA (cz. I)
10.00-14.00 Dom-Ogród-Miasto. Styl życia na XXI wiek
Miejsce: ul. Jana Pawła II 39
Organizator: Magdalena Prosińska
Urząd Miejski w Podkowie Leśnej

PIĄTEK,14 WRZEŚNIA

KONFERENCJA (cz. II)
10.00-14.00 Dom-Ogród-Miasto. Styl życia na XXI wiek
Miejsce: ul. Jana Pawła II 39
Organizator: Magdalena Prosińska
Urząd Miejski w Podkowie Leśnej

OGRÓD MUZYCZNY
19.00-20.30 Koncert plenerowy zespołu TREBUNIE TUTKI
Inauguracja VIII Festiwalu Konfrontacje Muzyczne
Uroczysta Inauguracja III Festiwalu Otwartych Ogrodów w Podkowie Leśnej
Miejsce: dziedziniec Pałacyku-Kasyna, ul.Lilpopa18
Organizator: Towarzystwo Ogród Sztuk i Nauk,
Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku
Urząd Miejski w Podkowie Leśnej

SOBOTA,15 WRZEŚNIA

OGRÓD DLA DZIECI
11. 00-13.00 Gry i zabawy naszych przodków
Miejsce: teren Zespołu Szkół Samorządowych ul Jan Pawła II 20
Organizator: Szkoła i „grupa piknikowa” rodziców

OGRÓD EKOLOGICZNYCH TECHNOLOGII
11.00-16.00 Wystawa Technologii Ekologicznych
12.00-14.00 Prezentacje firm i produktów, ekspertów i instytucji – pawilon prezentacji
Miejsce: Róg ul. Modrzewiowej i Kościelnej
Organizator: Magdalena Prosińska, Agnieszka Wojcierowska

11.00-16.00 Kiermasz ogrodowy
Miejsce: Róg ul. Modrzewiowej i Kościelnej
Organizator: Anna Foss i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowy Leśnej

OGRÓD ARTYSTYCZNY
10.30-16.00 Przyroda Podkowy Leśnej
Plener malarski
Miejsce: Brama Główna do Parku Miejskiego ul. Lilpopa
Organizator: Szkoła rysunku Jakuba Cwieczkowskiego

OGRÓD ARTYSTYCZNY
16.30-18.00 Wystawa prac Jakuba Cwieczkowskiego połączona z wystawą prac uczestników pleneru w Autorskiej Pracowni
Miejsce: ul. Jeżynowa 3
Organizator: Jakub Cwieczkowski

OGRÓD MUZYCZNY
12.00-13.00 Z kresów rodem
Koncert Kwartetu PRIMA VISTA
Fragmenty utworów Wincentego Pola
Miejsce: ul. Sienkiewicza 1
Organizator: Józef Kolinek

OGRÓD ARTYSTYCZNY
13.00-14.30 Szkice z podróży

Wystawa prac plenerowych:
obrazy, rysunki Franka i Marii Ryczer,
fotografie Teresy i Wojciecha Ryczer;
Partia krokieta Kasia, Gosia i Franek Ryczer
Miejsce: ul. Cicha 31
Organizator: Mirosława i Andrzej Ryczerowie

OGRÓD LEŚNY
14.30-16.30 Odwieczna symbioza flory i fauny
Miejsce: ul. 11 listopada 23
Organizator: Anna Kalinowska i TPMOPL
Goście specjalni:
Towarzystwo Pieśni Dawnej POŚRODKU ŻYWOTA
Renesansowy ogród miłości – recital miłosnych madrygałów
Maciej Rayzacher – czyta fragmenty „Łaskotanie chrabąszcza wąsami” i przyrodniczą poezję ks. Jan Twardowskiego

OGRÓD MŁODYCH ARTYSTÓW
15.00-15.30 Młodzi podkowianie grają
Recital młodych podkowiańskich muzyków
15.30-17.00 Wystawa młodych plastyków z Podkowy i okolic
Miejsce: Willa „Renata”, ul. 11 listopada
Organizator: Alicja Jankowska, Józef Kolinek i Związek Podkowian

OGRÓD SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
16.00-18.00 Kolekcja stała
Miejsce: Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU, ul. Modrzewiowa 45

OGRÓD MUZYCZNY
17.00-18.00 Festiwal VIII Konfrontacje Muzyczne „Chopin, Szymanowski, Lutosławski”
Koncert Marka Drewnowskiego i kwartetu PRIMA VISTA,
18.30-19.30 „2007 – rok Karola Szymanowskiego” otwarcie wystawy
Miejsce: Muzeum i Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, ul. Gołębia 1
Organizator: Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk
Muzeum i Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów
Biblioteka Uniwersytecka

OGRÓD ZIELONY
Gość specjalny:
18.00-19.00 Grzegorz Bukała – Muzyka w drodze
Autorski recital ballad
17.00-18.00 Rośliny z różnych stron świata
Miejsc: ul. Wiewiórek 34
Organizator: Hanna Gradkowska i TPMOPL

OGRÓD MUZYCZNY
19.00-20.00 Na muzycznym gościńcu – z pieśnią po katedrach i pałacach renesansowej Europy

Recital pieśni dawnej w wykonaniu chóru Pieśni Dawnej POŚRODKU ŻYWOTA
Miejsce: Kościół pw Św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II 7
Organizator: Towarzystwo Pieśni Dawnej POŚRODKU ŻYWOTA

OGRÓD KULINARNY
12.00-21.00 Kuchnie z różnych stron świata
Degustacja kuchni kaukaskiej
Artystyczne impresje z Kaukazu
Miejsce: ul. Modrzewiowa 33
Organizator: Milena Łakomska(milimoi Art Cafe ) i Stowarzyszenie Prokaukazja

WYCIECZKI

KULTURA I PRZYRODA MIAST-OGRODÓW OCZAMI CYKLISTY
12.00-15.00 Inauguracja tras rowerowych miast ogrodów Brwinowa,
Milanówka i Podkowy Leśnej
Start: Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, ul. Gołębia 1,
Organizator: Andrzej Tyszka i Związek Podkowian

SZLAKIEM OGRODÓW I ARCHITEKTURY
13.30-16.00 Podkowa Leśna – muzeum architektury XX wieku
(wycieczka piesza i bryczkami)
Start: róg Al. Lipowej i Jana Pawła II
Organizator: Barbara Domaradzka i Związek Podkowian,

80 LAT ELEKTRYCZNEJ KOLEI DOJAZDOWEJ
12.00-15.00 Wystawa fotogramów
Miejsce: Podkowa Leśna Główna
Izba Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim
ul. Batorego 23
Organizator: WKD

NIEDZIELA, 16 WRZEŚNIA 2007

OTWARTE OGRODY

OGRÓD MUZYCZNO – POETYCKI
11.00-12.30 Ludzie gościńca. Wędrowcy, pielgrzymi, tułacze
Na fortepianie gra Yaśmina Strzelecka
Czyta Joanna Jędryka
Wystawa pamiątek z wędrówek po Podhalu i Himalajach
Miejsce: Al. Lipowa 11
Organizator: Yaśmina Strzelecka, Zbigniew i Michał Jachimscy

OGRÓD EKOLOGICZNYCH TECHNOLOGII
11.00-12.00 Wystawa ekologicznych technologii
11.00-14.00 Ogrody naszej ziemi (OGRÓD DLA DZIECI)
Spotkanie dla dzieci i nie tylko (konkursy, gry i zabawy)
przygotowane przez Fundację NASZA ZIEMIA
12.00-14.00 Prezentacje firm, produktów, ekspertów i instytucji: pawilon prezentacji
13.40-13.55 „Miasto-ogród – dialog z otoczeniem”

Prezentacja wyników warsztatu – Dariusz Śmiechowski
Miejsce: Róg ul. Modrzewiowej i Kościelnej
Organizator: Magdalena Prosińska, Agnieszka Wojcierowska
11.00-16.00 Kiermasz ogrodowy
Miejsce: róg ul. Modrzewiowej i Kościelnej
Organizator: Anna Foss i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna

OGRÓD DLA DZIECI
12.30-13.30 Bajki z różnych stron świata
Bajki z krajów kaukaskich – czyta Małgorzata Zajączkowska.
Z wędrówek po Kaukazie – wystawa fotografii
Miejsce: Park Matki i Dziecka, ul. Jan Pawła 5
Organizator: Maria Domańska (Weranda &Cafe)

OGRÓD SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
16.00-19.00 In Situ – Kontakt bezpośredni
Performance, video, instalacje
Zdzisław Kwiatkowski, Zbigniew Warpechowski
Leszek Golec, Sebastian Cichocki, Tatiana Czekalska,
Krzysztof Zarębski, Tomasz Kozak
Kurator: Jolanta Męderowicz.
Miejsce: Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU, ul. Modrzewiowa 45
Organizator: Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU

OGRÓD MUZYCZNY
18.00 -19.00 Wieczór z muzyką współczesną
Andrzej Rzymkowski – saksofon
Dorota Imiełowska – wiolonczela
Kurator: Jolanta Męderowicz.
Miejsce: Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU , ul. Modrzewiowa 45
Organizator: Fundacja Sztuki Współczesnej IN SITU

OGRÓD MUZYCZNY
16.00-17.30 Podróże z jazzem
Marzena Grzymała – śpiewa z zespołem
Impresje z podróży – fotografie Marka Englisza
Gość specjalny:
Włodek Pawlik
Fortepianowe impresje jazzowe
Miejsce: Sienkiewicza 22
Organizator: Marzenna Grzymała i Związek Podkowian

OGRÓD MUZYCZNO – ARTYSTYCZNY
17.00-19.00 Muzyka, śpiew i (…)
· Jolanta Mórawska-recital fortepianowy utworów Chopina, Liszta, Schuberta i in.
· Elżbieta Ryl-Górska (sopran), Anna Adamiak (mezzosopran)
i Leo Leonidowicz (tenor) – arie operowe i operetkowe
przy akompaniamencie Jolanty Mórawskiej
· Iwona Jędruch – recital na gongach i misach dźwiękowych.
· wystaw prac malarskich
Miejsce: Kukułek 13a
Organizator: Edward Ipnarski

OGRÓD MUZYCZNY
19.00-20.0 Recital gry na harfie – Joanna Liberadzka
Jan Paweł II rozważania o Europie
Miejsce: Kościół pw Św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II 7
Organizator: Parafia św Krzysztofa

OGRÓD ARTYSTYCZNY
20.00-21.30 Tajemniczy ogród – pokaz sztuki video art
Miejsce: Taras Pałacyku Kasyno, ul. Lilpopa 18
Organizator: Grupa PROPORCJE ZACHOWANE
(Kinga Duda, Michał Jachuła, Rafał Krzemiński ,
Konrad Radziejewski, Marta Szulc) i Związek Podkowian

OGRÓD KULINARNY
12.00-21.00 Kuchnie z różnych stron świata
Degustacja kuchni gruzińskiej
Artystyczne impresje z Kaukazu
Miejsce: ul. Modrzewiowa
Organizator: Milena Łakomska (milimoi Art Cafe) i Stowarzyszenie Prokaukazja

OGRÓD SPORTOWY
14.00-16.00 Turniej w bule
Miejsce: ul. Modrzewiowa
Organizator: Milena Łakomska (milimoi Art Cafe)

OTWARTE PRACOWNIE ARTYSTYCZNE
Autorska pracownia ceramiczna
11.00-13.30 Gliniana przygoda – coś z niczego
Warsztat – lepienia w glinie, pokaz koła garncarskiego
Prezentacja prac:
Irena Kowalczyk – ceramika
Andrzej Kowalczyk – malarstwo, scenografie
Anna Kornak – kowalstwo artystyczne
Miejsce: ul. Grabowa 14
Organizator: Irena i Andrzej Kowalczykowie

AUTORSKA PRACOWNIA WITRAŻY
12.00-13.30 Kartki z kroniki-bliżej przeszłości
Wystawa prac uczestników warsztatów
Witraże, ikony i gotyckie malarstwo tablicowe
Miejsce: ul. Borsucza 46
Organizator: Pracownia ARTEFAKT Anny i Piotr Łukasiewiczów
Gość specjalny:
Joanna Liberadzka- Impresje muzyczne na 47 strunach

AUTORSKA PRACOWNIA RZEŹBIARSKA
14.00 – 15.00 Rzeźba w architekturze – Sąd Najwyższy
Biblioteka Uniwersytecka
Miejsce: ul. Piastowska 17
Organizator: Jerzy Juczkiewicz

GALERIA BEZDOMNA
12.00-14.00 Wystawa prac malarskich w plenerze
Miejsce: ul. Lilpopa
Organizator: Związek Podkowian

OGRÓD FILMOWY
17.00-18.30 Niewygodna prawda – film dokumentalny
reż. Davis Guggenheim
Opowieść Ala Gore’a o skutkach efektu cieplarnianego
Miejsce: ul. Świerkowa 1, Miejski Ośrodek Kultury
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury

WYCIECZKI

SZLAKIEM OGRODÓW LITERACKICH
12.00-16.00 Podkowa Leśna-przystanek w podróży
szlakiem literatów, malarzy, publicystów,
muzyków, naukowców, którzy w Podkowie bywali,
tworzyli i mieszkali – wycieczka bryczkami
Miejsce: brama do Parku Miejskiego ul. Lilpopa 18
Opieka merytoryczna: Beata Wróblewska
Prowadzący: Katarzyna Kędracka

SZLAKIEM ARCHITEKTURY DREWNIANEJ
15.30-17.30 Piękno ginącego detalu
Miejsce: ul. Modrzewiowa róg ul. Kościelnej
Opracowanie: Edyta Supińska-Polit i Misia Leonard

80 LAT ELEKTRYCZNEJ KOLEI DOJAZDOWEJ
12.00-15.00 Wystawa fotogramów
Miejsce: Podkowa Leśna Główna
Izba Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim
ul. Batorego 23
Organizator: Warszawska Kolej Dojazdowa

PUNKTY INFORMACYJNE EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA
15-16 WRZEŚNIA 2007

Miejsce: Podkowa Leśna Stacja WKD Podkowa Leśna Główna,
Współpraca przy punkcie informacyjnym: Drużyny harcerskie ZHP i ZHR

BEZPŁATNE PRZEJAZDY KOLEJKĄ WKD W DNIACH 15 i 16 WRZEŚNIA
NA NASTĘPUJĄCE KURSY
(okolicznościowe karnety dostępne w kasach WKD od 10 września 2007)
9.50 Warszawy Centr. – Podkowa Leśna – Milanówek
20.10 Milanówek Grudów – Podkowa Leśna – Warszawa

10.35 Grodzisk Maz – Podkowa Leśna
20.03 Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki

10.10 Milanówek – Podkowa Leśna
20.33 Podkowa Leśna – Milanówek

15.05 Podkowa Leśna-Grodzisk Mazowiecki
Zwiedzenia Izby Tradycji WKD / EKD
16.35 Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna

WSTĘP NA IMPREZY BEZPŁATNY

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.

Sprawdź również

Program Festiwalu Otwarte Ogrody 2013

Zapraszamy do zapoznania się z programem Otwartych Ogrodów 2013! Tegoroczna edycja Festiwalu zaplanowana jest na …

 
 

MENU

Podkowa Leśna