Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Festiwal Otwarte Ogrody / 15 LAT OTWARTYCH OGRODÓW w PODKOWIE LEŚNEJ

15 LAT OTWARTYCH OGRODÓW w PODKOWIE LEŚNEJ

Tegoroczna jubileuszowa edycja Festiwalu Otwarte Ogrody  trwać  będzie  od 14 do 16 czerwca.

15 lat Otwartych  Ogrodów  w Podkowie Leśnej  

Festiwal stał się wydarzeniem, bez którego trudno już sobie wyobrazić niepowtarzalne miasto-ogród, jakim jest Podkowa. Jego celem jest m.in. zwrócenie uwagi  na piękno i wartość lokalnego dziedzictwa kulturowego: zabytkowych domów, ogrodów i  podkowiańskiej przyrody, a także integracja mieszkańców naszej „małej ojczyzny”.  Festiwal odbywa się  od 2005 r. pod patronatem Polskiego Komitetu UNESCO. 

Tegoroczny  Festiwal zainauguruje 14 czerwca wystawa „Sztuka ogrodów”  przygotowana przez Galerię Działań w Warszawie oraz towarzyszące jej spotkanie z udziałem wybitnych specjalistów w dziedzinie sztuki ogrodowej –  prof. Jana Rylkego i architektury krajobrazu – dr hab.  inż. Beaty Gawryszewskiej. Na wystawie zobaczymy projekty takich artystów jak Joanna Patrycja Korczak, Fredo Ojda, Narcyz Piórecki.  

W programie  Festiwalu  znajdzie się m. in. spektakl Teatru Otwartego przed willą Aida, poświęcony muzie Skamandrytów Marii Morskiej oraz   spotkanie autorskie  z podkowianką Danutą Szewczyk – autorką książek dla dzieci. W jednym z ogrodów zabrzmią piosenki Jonasza Kofty w wykonaniu Grupy Teatralnej Między Słowami,  a w Ogrodzie Zdrowia  zaprezentowane zostaną   zasady pierwszej pomocy.  Miejskie  Przedszkole   przygotowuje  Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami dla najmłodszych.  
W bogatym programie XV edycji nie zabraknie koncertów, wystaw, warsztatów artystycznych, spacerów i innych wydarzeń dla dzieci i dorosłych w  kilkudziesięciu ogrodach. Wiele  z nich otworzy się już tradycyjnie po raz kolejny.

Na zakończenie  zaplanowany jest koncert połączony z   potańcówką  na dechach przed Pałacykiem Kasyno, którą  poprowadzi zespół Singin’ Birds, przypominając popularne melodie w stylu retro.  Szczegółowy program Festiwalu pojawi się na  stronie CKiIO na początku czerwca.

Do współorganizacji  Festiwalu zapraszamy wszystkich, którzy chcą otworzyć bramy swoich pięknych,  gościnnych ogrodów  dla  sąsiadów  i  gości  oraz zorganizować w nich ciekawe wydarzenia.   Liczymy też zwyczajowo  na niezawodne wsparcie finansowe lub rzeczowe lokalnych przedsiębiorców, bez pomocy których nie udałoby się zrealizować wielu wspaniałych festiwalowych wydarzeń.  

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorką Festiwalu z ramienia CKiIO, Agnieszką Wojcierowską
Tel. 22 729 13 84 w. 30, 34

E-mail: otwarte.ogrody@ckiopodkowa.pl

Do zobaczenia w podkowiańskich ogrodach!

Koordynator: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich

Sprawdź również

Program Festiwalu Otwarte Ogrody 2013

FESTIWAL OTWARTE OGRODY 2013 PODKOWA LEŚNA 7-9 czerwca Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich będzie, jak …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content