Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / XVIII FESTIWAL MUZYCZNE KONFRONTACJE

XVIII FESTIWAL MUZYCZNE KONFRONTACJE

Od 2 grudnia zagości w Stawisku XVIII FESTIWAL MUZYCZNE KONFRONTACJE. Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA SPOTKANIA MUZYCZNE, działająca przy Związku Kompozytorów Polskich.

Festiwal rozpocznie koncert prezentowany z dużym sukcesem w nowojorskiej Carnegie Hall w październiku br.: NIEZNANE UTWORY KOMPOZYTORÓW POLSKICH PRZEŁOMU XIX  i XX WIEKU, m.in. Josepha Achrona, Leopolda Godowsky`ego, Piotra Maszyńskiego, Adama Wieniawskiego, Mieczysława Weinberga.

Wykonawcy: Joanna Okoń – skrzypce i Katarzyna Glensk – fortepian

Spotkania festiwalowe będą odbywać się raz w miesiącu – do marca 2019.

Muzeum w Stawisku jest współorganizatorem wydarzenia.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Joanna Okoń – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, studia doskonaliła u prof. prof. K. A. Kulki, J. Staniendy, M. Jaszwili; laureatka m.in. I nagrody na Przesłuchaniach Młodych Skrzypków w Warszawie (1991); współpracuje z renomowanymi zespołami i orkiestrami, jak m.in. Warszawscy Soliści Concerto Avenna, Sinfonia Varsovia. W styczniu 2018 wraz z pianistką Katarzyną Glensk dokonała nagrania nieznanych utworów muzyki polskiej wydanych na płycie przez wytwórnię Anagram. W październiku 2018 r. razem z Katarzyną Glensk wystąpiła w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Yorku, prezentując premierowe nagrania znajdujące się na tej płycie.

Katarzyna Glensk – absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. B. Kawalli oraz klasie kameralistyki prof. M. Nosowskiej. Studia doskonaliła w College of Music w Londynie. Laureatka pierwszych nagród międzynarodowych konkursów kameralnych im. L. Janačka w Brnie, Smith Duo Prize w Londynie (obie w duecie z Ewą Mizerską). W styczniu 2018 wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń dokonała nagrania nieznanych utworów muzyki polskiej, wydanych na płycie przez wytwórnię Anagram. W październiku 2018 r. obie artystki wystąpiły w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Yorku, prezentując premierowe nagrania znajdujące się na tej płycie.

Sprawdź również

Zaproszenie na wystawę archiwalnych gazet z początków wojny i okresu okupacji hitlerowskiej ze zbiorów pana Tadeusza B. Iwińskiego.

Zapraszamy do CKiIO na wystawę archiwalnych gazet z początków wojny i okresu okupacji hitlerowskiej ze …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content