Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / XVIII FESTIWAL MUZYCZNE KONFRONTACJE

XVIII FESTIWAL MUZYCZNE KONFRONTACJE

W niedzielę, 13 stycznia, o godzinie 17.00 odbędzie się drugie spotkanie XVIII Festiwalu Muzyczne Konfrontacje

Koncert pt. „Narodowe i uniwersalne w muzyce polskiej po Chopinie”

Wybrane utwory fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Zarębskiego, Karola Szymanowskiego i Aleksandra Tansmana prezentować będzie Karol Radziwonowicz.

Karol Radziwonowicz – wszechstronnie wykształcony pianista (w Polsce i USA), prowadzący intensywną działalność koncertową w kraju i na świecie. Wielokrotnie brał udział w znaczących międzynarodowych festiwalach muzycznych, od „Wratislavia Cantans” i Warszawskiej Jesieni” po festiwale w Paryżu, Utrechcie, Tokio i Moskwie. Jednym z największych osiągnięć artystycznych pianisty było zaproszenie do wykonania „Fantazji Polskiej” Paderewskiego w Carnegie Hall w Nowym Jorku w 2001 r. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną, prowadząc klasy mistrzowskie, m.in. na uczelniach w Tokio, San Francisco, Lublianie; a w Polsce – w Krakowie i Wrocławiu. Nagrał wszystkie fortepianowe utwory Ignacego Jana Paderewskiego, a także wszystkie utwory Fryderyka Chopina na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej.

Koncepcja merytoryczna Festiwalu – Alicja Matracka-Kościelny

Organizator: Fundacja Spotkania Muzyczne; Współorganizatorzy: Muzeum w Stawisku, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sprawdź również

Retrospektywa na 50-lecie działalności artystycznej Andrzeja Kowalczyka

Zapraszamy na retrospektywę twórczości filmowej i uroczystość 50-lecia działalności artystycznej scenografa Andrzeja Kowalczyka, Podkowianina, wykładowcy …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content