Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Wydarzenia kulturalne na zbliżający się weekend

Wydarzenia kulturalne na zbliżający się weekend

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na szereg wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w najbliższy weekend.

Piątek 18.11.2022 r. godz. 18.00 – TEATR POLSKA: spektakl “Kobieta z wydm”

“Kobieta z Wydm” to inscenizacja powieści japońskiego noblisty Abe Kobo pod tym samym tytułem. Spektakl jest autorską interpretacją poruszanego w książce problemu wolności jednostki w obliczu zagrożenia bytu całego społeczeństwa. Przedstawienie jest realizowane w technice teatru figur kinetycznych autorstwa prof. Piotra Bożyka. Dwie ścieżki narracji, obecne zazwyczaj w teatrze przedmiotu jako swoista polifoniczność bytów – osobowego i przedmiotowego, znaczą dwie historie: literacką – przygody naukowca, który w poszukiwaniu rzadkiego owada zostaje zwiedziony w pułapkę, w której sam zmuszony żyć jest jak owad i artysty, który dla sztuki opuszcza kobietę i wpada w sidła innej.

Spektakl odbędzie się na scenie przy ul. Świerkowej 1. Wstęp wolny, jednak obowiązują bezpłatne wejściówki, które można zarezerwować mailowo: olga.zdybel@ckiopodkowa.pl, telefonicznie: 571 271 790 lub przez internet: https://biletyna.pl/spektakl/TEATR-POLSKA-Kobieta-z-Wydm/Podkowa-Lesna

Sobota 19.11.2022 r. godz. 17.00 – PROJEKT 3K: otwarty pokaz filmu “Simona”

Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.? Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do prastarej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji.

Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światowa ekosystem, ale też pomaga nam zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić innym istotom żyć. Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

Pokaz filmu odbędzie się na sali widowiskowej przy ul. Świerkowej 1. Wstęp wolny. Wydarzenie współorganizowane przez Lokalną Grupę Działania “Zielone Sąsiedztwo”.

Sobota 19.11.2022 r. godz. 19.00 – Koncert Muzyki Kameralnej

Koncert muzyki kameralnej, podczas którego będzie można posłuchać kompozytorów francuskich (i nie tylko) w interpretacji na flet i fortepian. Wystąpią Helena Perek i Katia Matokh.

Koncert odbędzie się w Pałacyku Kasyno przy ul. Lilpopa 18. Wstęp wolny.

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk, Willa Aida, CKiIO.

Z kolei Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku (ul. Gołębia 1)  zaprasza na niedzielę 20.11.2022 r. na godz. 12.00 na trzecie wydarzenie z cyklu „Spotkania z Literaturą”.

„Listy dawniej i dziś” – o dwóch kluczowych miejscach dla polskiej epistolografii i kultury, czyli o Stawisku i Maisons-Laffitte będą rozmawiać Żaneta Nalewajk, Piotr Kłoczowski i Robert Papieski.

Wstęp wolny.

Sprawdź również

Konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla WuKaDki”

Z okazji 95. urodzin Warszawskiej Kolei Dojazdowej przypadających na 11 listopada Spółka zaprasza do wzięcia …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content