Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Setne urodziny mieszkanki Podkowy!

Setne urodziny mieszkanki Podkowy!

images/stories/rysunki/aktualnosci/p_Slebzak_1.JPG

13 listopada 2010 roku swoje setne urodziny obchodzi pani Stanisława Ślebzak, mieszkanka Podkowy Leśnej.

„Babcia nie miała 'burzliwego' życia, raczej spokojne i  zwyczajne – mówi wnuczka jubilatki Katarzyna. Po chwili dodaje: „A może właśnie to jest ta recepta na długowieczność…..?”.

 

Jubilatka urodziła się w Jakubikach koło Siedlec. Do 50 roku życia mieszkała w rodzinnej miejscowości, w 1960 r. wraz z mężem Hipolitem przeprowadziła się do Podkowy Leśnej, gdzie zamieszkała z synem i jego rodziną. Poza pracą zawodową pomagała w wychowaniu wnuków i prawnuków. Ma dwoje wnuków, troje prawnuków i jedną praprawnuczkę. Bardzo lubiła pracę w ogrodzie, na świeżym powietrzu, miała mnóstwo kwiatów i warzyw z domowej uprawy.

Nazywana przez sąsiadów i znajomych panią Stasią, jubilatka jest osobą zdrową, nie cierpi na żadną dolegliwość, nie bierze żadnych lekarstw. Gdy ktoś ją pyta jak to możliwe i jaka jest recepta na doczekanie takiego wieku i w dodatku w takiej formie uśmiecha się i mówi, że już taka się urodziła. Poza tym, dodaje, że zawsze robiła to co lubiła, jadła mało, ale zdrowo i dużo się ruszała. Nigdy nie była osobą nerwową, jest życzliwa, ma łagodne usposobienie. Zawsze otoczona rodziną i najbliższymi, nigdy nie była sama. Bardzo lubiana przez sąsiadów i znajomych.

W niedzielę 14 listopada o godz. 13:00 w Kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej odbędzie się msza św. w intencji Jubilatki.

Dostojnej Jubilatce życzymy kolejnych spokojnych lat w zdrowiu i w gronie kochajacej rodziny.

O Jubilatce pisze także portal wpr24.

 

Sprawdź również

Fotoplastykon – książka do rodzinnego czytania

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna opublikowało kolejną pozycję w ramach serii Biblioteka Podkowiańska. Tym …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content