Ważne:

Wieczór w Stawisku

images/stories/rysunki/aktualnosci/20110227_Robert_Papieski_i_Krzysztof_Bońkowski.JPG
2 marca 2011 roku mija 31. rocznica śmierci Jarosława Iwaszkiewicza. W niedzielę 27 lutego w Muzeum w Stawisku miał miejsce szczególny wieczór literacko-muzyczny poświęcony pamięci pisarza. Podczas spotkania odbyła się prezentacja książki „ Jarosław Iwaszkiewicz i Ukraina” wydanej przez Muzeum.
Książka w ogromnej mierze zawiera teksty dotąd niepublikowane, odnoszące się do  związków Iwaszkiewicza z Ukrainą, wydobyte z archiwum pisarza.
Redaktor książki Robert Papieski  w rozmowie z dziennikarzem Krzysztofem Bońkowskim (na zdj. powyżej) opowiadał jak zrodził się pomysł  powstania almanachu, o oczarowaniu młodzieńczym opowiadaniem Iwaszkiewicza „Siciliana”  oraz  swoich odkryciach osobowości Jarosława Iwaszkiewicza jakich dokonał na podstawie korespondencji pisarza. Podkreślił, jak wiele listów pisanych przez osoby znane i nieznane zawierały podziękowania dla pisarza za pomoc w różnych sprawach, co pozwala stwierdzić jak wrażliwym człowiekiem był Jarosław Iwaszkiewicz.

Spotkanie uświetnił występ Męskiego  Zespołu  Muzyki Cerkiewnej pod dyrekcją ks. Jerzego Szurbaka (zdj. poniżej). W Stawisku zabrzmiała muzyka cerkiewna, pieśni ukraińskie i rosyjskie.

www.stawisko.pl

 

 

 

Sprawdź również

Fotoplastykon – książka do rodzinnego czytania

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna opublikowało kolejną pozycję w ramach serii Biblioteka Podkowiańska. Tym …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content