Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Rowerosacrum i Autosacrum w Podkowie Leśnej

Rowerosacrum i Autosacrum w Podkowie Leśnej

Tradycyjnie, jak co roku w pierwszy majowy weekend do Podkowy Leśnej na Rowerosacrum i Autosacrum przyjechali miłośnicy rowerów i samochodów.

Galerie zdjęć dostępne poniżej !

 

W sobotę 2 maja odbyło się Rowerosacrum. Dzieci i dorośli uczestniczyli w poświęceniu rowerów oraz licznych konkursach sportowych zorganizowanych przez proboszcza parafii Wojciecha Osiala. Na koniec imprezy zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursów oraz odbyło się losowanie nagrody głównej – 2 rowerów młodzieżowych ufundowanych przez Burmistrza Miasta Andrzeja Kościelnego. Szczęśliwców, którzy wygrali rowery, wylosowała vice przewodnicząca Rady Miasta Podkowa Leśna Anna Łukasiewicz.

 

Natomiast 3-go maja swoje święto mieli posiadacze pojazdów silnikowych. O godzinie 11.00 odbyła się msza św. na świeżym powietrzu z oprawą muzyczną w wykonaniu Filharmonii Kaliskiej. Po mszy nastąpił tradycyjny przejazd motocykli, których w tym roku było bardzo dużo, zabytkowych samochodów z Muzeum Motoryzacji w Otrębusach oraz prywatnych „zabytków”. Po defiladzie „starszaków” zostały poświęcone współczesne samochody, których końca nie było widać na ul. Akacjowej.

 

Na zakończenie dnia w Kościele-Ogrodzie, muzycy Filharmonii Kaliskiej pod Batutą Adama Klocka dali przepiękny, nastrojowy koncert Muzyki Polskiej, który został nagrodzony przez publiczność owacjami na stojąco. Koncert przeplatany był refleksjami z Encykliki Papieskiej.

 

Organizatorami koncertu byli Burmistrz Gminy Brwinów Andrzej Guzik oraz Burmistrz Miasta Podkowa Leśna Andrzej Kościelny.

 

Dostępne Galerie:

Rowerosacrum

Autosacrum

Koncert Muzyki Polskiej

 

 

 

Sprawdź również

Nocne zwiedzanie w Stawisku

W sobotę 14 maja br. Stawisko ponownie otworzy swoje drzwi nocną porą, w ramach kolejnej …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content