Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Wizyta Stowarzyszenia “Ład na Mazowszu”

Wizyta Stowarzyszenia “Ład na Mazowszu”

W ostatni weekend w Podkowie Leśnej gościli przedstawiciele Stowarzyszenia “Ład na Mazowszu”. Z propozycją spotkania w Podkowie Leśnej wystąpił prezes Stowarzyszenia Grzegorz Kostrzewa – Zorbas.
 

 

Celem wizyt “Ładu na Mazowszu” w różnych miastach Mazowsza jest lepsze poznanie lokalnej społeczności, organizacji i instytucji oraz pozyskanie informacji o aktualnych sprawach miasta. Spotkanie ma swoje uzasadnienie w celach statutowych “Ładu na Mazowszu”, którego działania są skoncentrowane na zachowaniu dziedzictwa kulturowego miast historycznych na Mazowszu, miast o wysokich walorach urbanistycznych, ochrona dziedzictwa kulturowego, społecznego oraz przyrodniczego.
 

 
Goście rozpoczęli wizytę spacerem po Podkowie Leśnej Zachodniej. Rolę przewodnika przyjęła Anna Foss – wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta – Ogrodu Podkowa Leśna, która opowiadała o historii, architekturze oraz przyrodzie tej części miasta. Następnie goście zwiedzili Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w tut. Parku Miejskim, uczestniczyli w sesji konferencyjnej, w czasie której zaprezentowało się miasto oraz lokalne organizacje pozarządowe, których działalność jest zbieżna z celami Statutowymi “Ładu na Mazowszu”: Związek Podkowian, Towarzystwo Przyjaciół Miasta – Ogrodu Podkowa Leśna oraz Stowarzyszenie Ogród Nauk i Sztuk.
 

 

 

Sprawdź również

Zaproszenie na wystawę archiwalnych gazet z początków wojny i okresu okupacji hitlerowskiej ze zbiorów pana Tadeusza B. Iwińskiego.

Zapraszamy do CKiIO na wystawę archiwalnych gazet z początków wojny i okresu okupacji hitlerowskiej ze …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content