Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Kolejna odsłona Letnich Wieczorów Muzycznych w Kościele – Ogrodzie

Kolejna odsłona Letnich Wieczorów Muzycznych w Kościele – Ogrodzie

W najbliższą niedzielę 4 września o godz. 19.00 zapraszamy Państwa na kolejny koncert w ramach XX Festiwalu Letnie Wieczory Muzyczne im. Józefa Kolinka w Kościele-Ogrodzie. Tym razem publiczność weźmie udział w recitalu skrzypcowym Janusza Wawrowskiego, który zaprezentuje utwory:

  • Gelgotasa, To the skies,
  • S. Bacha, Partita E-dur BWV 1006,
  • Ysaye – Sonata op. 27 nr 6,
  • Paganiniego – Kaprys nr 24.

Janusz Wawrowski jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia. Koncertował jako solista m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Elbphilharmonie w Hamburgu, Musikverein w Wiedniu, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Wigmore Hall w Londynie, NOSPR w Katowicach, Litewskiej Filharmonii Narodowej, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, De Doelen w Rotterdamie, Tel Aviv Music Center, Seoul Arts Center i Teatro Teresa Carreῆo w Caracas. Gościł na wielu renomowanych festiwalach Chopin i jego Europa, Salzburger Festspiele, Hemsing Festival, Bebersee Festival i na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej w holenderskim Ede. Specjalnie dla niego utwory skrzypcowe napisali Norbert Palej, Tomasz Opałka, Marcin Markowicz i Albena Petrovic.

Za wybitną działalność artystyczną i społeczną został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jest również laureatem nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2017 i 2019. Na swoim koncie ma nominację do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku 2018. Występował na zaproszenie trzech Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuel Barroso

Festiwal współfinansowany jest z budżetu Miasta Podkowa Leśna.

(źródło biogramu oraz wizerunku J. Wawrowskiego: https://www.wawrowski.com/pl)

Sprawdź również

Europejskie Dni Dziedzictwa 2022

10 i 17 września zapraszamy na jubileuszową 30. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content