Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Włodek Pawlik zaprasza – Jazz w Kasynie: „Swing, Swing, Swing…”, gość specjalny Gary Guthman (USA)

Włodek Pawlik zaprasza – Jazz w Kasynie: „Swing, Swing, Swing…”, gość specjalny Gary Guthman (USA)

images/stories/rysunki/zaproszenia/swing.jpg
Podobno nie ma już miejsc z klimatem na stary, klasyczny, klubowy Jazz. Warszawskie lokale skomercjalizowały się i grają już raczej muzykę do kotleta, zamiast serwować kotlet do muzyki. W Podkowie Leśnej jest inaczej. Proponujemy Państwu nie tylko świetną, nawiązującą do starych dobrych czasów atmosferę, ale też Jazz na najwyższym – nie wahajmy się użyć tego słowa – światowym poziomie. Nad prezentowanym przez nas, nowym cyklem koncertów jazzowych w Pałacyku Kasynie patronat objął czołowy polski jazzman, wybitny pianista i kompozytor Włodek Pawlik!
Jest to postać światowego formatu, grająca jazz najwyższej próby! W dorobku Włodka Pawlika znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Był wielokrotnie nagradzany (m.in. Grand Prix w Dunkierce, II nagroda Konkursu Kompozycji Jazzowych w Monaco). Stworzył znakomitą ścieżkę dźwiękową do filmu Rewers Borysa Lankosza, za którą także otrzymał kilka prestiżowych nagród. Magazyn festiwalowy „Who i who at North Jazz Festival” 1998 określił Pawlika zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of Jazz”. „The Age” ogłosiła trasę koncertową artysty po Australii największym wydarzeniem muzycznym 2002 r., a amerykański „Down Beat” określił jego album Turtles nagrany wspólnie z Randy Breckerem (Grammy Award ) mianem wybitny.

5. marca, podczas trzeciego już koncertu z cyklu Włodek Pawlik zaprasza – Jazz w Kasynie, u boku pianisty wystąpi sam Gary Guthman – amerykański wirtuoz trąbki, znakomity aranżer i kompozytor! Wspierać ich będą kontrabasista Zbigniew Wegehaupt oraz Cezary Konrad na perkusji. Widzowie – jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca – rozsiądą się wygodnie przy stolikach, co pozwoli nam stworzyć prawdziwie klubową atmosferę, którą spotęguje bliski, niemalże namacalny kontakt z wykonawcami.

 

WŁODEK PAWLIK – fortepian
gość specjalny: GARY GUTHMAN (USA) – trąbka
ZBIGNIEW WEGEHAUPT – kontrabas
CEZARY KONRAD – perkusja

5 marca (sobota), godz. 19.00

Pałacyk Kasyno, ul. Lilpopa 18, Podkowa Leśna
Bilety: 20/ 15 zł. Ograniczona liczba miejsc! Sprzedaż biletów na godzinę przed koncertem.

Sprawdź również

Fotoplastykon – książka do rodzinnego czytania

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna opublikowało kolejną pozycję w ramach serii Biblioteka Podkowiańska. Tym …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content