Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Ikar. Legenda Mietka Kosza w Kinie PROJEKT

Ikar. Legenda Mietka Kosza w Kinie PROJEKT

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię niewidomego geniusza fortepianu. W najbliższy weekend, 29 lutego (sobota) o godz. 18.00 i 1 marca (niedziela) o godz. 17.00 w Kinie PROJEKT „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy.

*

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” – dramat/biograficzny, prod. Polska 2019, reż. Maciej Pieprzyca, obsada: Dawid Ogrodnik, Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk, czas projekcji: 122 min., Kino PROJEKT, ul. Świerkowa 1, bilety: 15/10 PLN

*

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek jako dziecko traci wzrok. Jego matka oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może się dla niego stać sposobem na to, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym, jednak gdy odkrywa jazz, ma już tylko jeden cel – zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, lecz także na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza. To spotkanie wszystko zmienia. (z opisu dystrybutora Next Film)

Sprawdź również

Mała książka – wielki człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej zachęca do udziału w projekcie dla dzieci w wieku …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content