Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / FILM MŁODA PODKOWA – zapraszamy do udziału

FILM MŁODA PODKOWA – zapraszamy do udziału

Być może pamiętają Państwo nasz zeszłoroczny film „Każdy by chciał w Podkowie mieszkać” (zdjęcia i montaż Klara Kopcińska, pomysł i koordynacja Marcin Śliwa). Premiera odbyła się 19.09. przy Świerkowej 1. Frekwencja dopisała, było ponad 70 osób. Zrobiliśmy film ciepły, wzruszający, momentami zabawny, który w założeniu miał integrować naszą podkowiańską społeczność. Pokazaliśmy starszych podkowian, ich domy, archiwa rodzinne, refleksje, marzenia.

W tym roku w ramach projektu SŁOWO/FOTO/FILM ruszamy z nowym filmem.

„Podkowa młodych” (tytuł roboczy) – to film o Podkowie, tyle, że z perspektywy wnuków, młodych podkowian. Chcemy zobaczyć, co ich zajmuje, jak żyją oraz jaki mają stosunek do miejsca, w którym żyją. Chcielibyśmy w pewnym stopniu przekazać im kamerę, poprosić o włączenie się w kręcenie zdjęć, spytać, co chcieliby nam pokazać ze swojego życia. Włączymy do filmu nagrania z ich smartfonów. Kamery będą też przyczepione do deskorolek, rowerów, butów, tak byśmy mogli podążyć bezpośrednio i dosłownie za naszymi bohaterami. Film jest częścią większej całości programowej skierowanej do młodych ludzi, tak by częściej gościli w CKiIO, by było to również ich miejsce.

Zapraszamy młodych ludzi, ruszamy też z kampanią „ich” kanałami, prosimy zgłaszać  chęć udziału tu marcin.sliwa@ckiopodkowa.pl lub dzwonić na 664 114 080.

Marcin Śliwa – koordynator projektu SŁOWO/FOTO/FILM.
Kamera Klara Kopcińska – współpraca, zdjęcia.

materiał przesłany przez Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich

Sprawdź również

Spacer szlakiem zabytkowych domów

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na spacer online szlakiem zabytkowych podkowiańskich domów. Agnieszka Wojcierowska …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content