Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Festiwal Muzyczne Konfrontacje w Stawisku

Festiwal Muzyczne Konfrontacje w Stawisku

Royal String Quartet

W niedzielę 21 listopada kwartetem „Już się zmierzcha” Henryka M. Góreckiego muzycy Royal String Quartet rozpoczęli trzeci koncert tegorocznego Festiwalu Muzyczne Konfrontacje „Od Chopina do Lutosławskiego”.

 

Henryk M. Górecki był gościem Stawiska w 1998 r. podczas jednego ze spotkań  cyklu „Dźwięk-Słowo-Obraz-Myśl”, organizowanych  przez Stowarzyszenie Ogród Sztuk i Nauk. Opowiadał wówczas m.in. o swoich fascynacjach dziełami Chopina, Mozarta i Bacha. Szczególne wykonanie po latach w Muzeum Iwaszkiewiczów pięknej muzyki wybitnego polskiego kompozytora, w tydzień po jego śmierci, miało wymiar symboliczny.
W drugiej części wieczoru licznie zgromadzona publiczność festiwalowa wysłuchała „Koncertu f-moll” Chopina w interpretacji Marka Brachy (utalentowanego młodego pianisty, uczestnika tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego) i Royal String Quartet.

Na koniec spotkania Radosław Romaniuk zaprezentował niedawno wydaną przez PIW książkę Jarosława Iwaszkiewicza „Dziedzictwo Chopina i szkice muzyczne”.

Na następny koncert zapraszamy w niedzielę 28 listopada.

 

Radosław Romaniuk

Autorem zdjęć jest p. Ewa Traczyk.

Sprawdź również

Fotoplastykon – książka do rodzinnego czytania

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna opublikowało kolejną pozycję w ramach serii Biblioteka Podkowiańska. Tym …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content