Ważne:

Tobie, Polsko…

images/stories/rysunki/aktualnosci/06_maly.jpg

Kolejny wspaniały koncert podkowiańskiej FILHARMONII DZIECIĘCEJ odbył się 7 listopada b.r. w Pałacyku – Kasynie. Śpiewał  zespół „CANZONE” z Pałacu Młodzieży w Warszawie pod mistrzowskim kierownictwem pani Barbary Wasilewskiej. Koncert nosił tytuł „Tobie, POLSKO…”, a w programie znalazły się pieśni i piosenki legionowe –  koncert był bowiem związany tematycznie z  rocznicą odzyskania niepodległości.

Galeria fotograficzna

Gospodynią popołudnia była, jak zwykle, Pani Yaśmina Strzelecka, która w barwny i ciekawy sposób opowiadała dzieciom (i nie tylko!) o historii powstania poszczególnych piosenek, a także o tym, jak doszło do wypędzenia zaborców. A potem już były „Pąki białych róż”, „Ułani, ułani” i wiele , wiele innych. Koncert zakończyła „I-a Brygada”. I tak, jak przez cały wystep tak i tu, śpiewały będące na sali trzy pokolenia podkowian: dzieci, rodzice i dziadkowie. Były łzy wzruszenia, owacje i prośby o następne takie koncerty.

Piekna oprawa muzyczna była dziełem pianistki Pani Joanny Gonery, która już przed koncertem wprowadziła w odświętny nastrój zbierających się słuchaczy, a Jej gra na fortepianie rozbrzmiewała nie tylko w Pałacyku, ale i w całym parku. Piękny koncert.

Sprawdź również

Onlinowy styczeń w CKiIO

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza do zapoznania się ze styczniową ofertą online zajęć dla …

 
 

MENU

Podkowa Leśna