Ważne:

Idą Święta…

images/stories/rysunki/aktualnosci/2010_12_12_FD_2.jpg

Staropolskim obyczajem,kiedy w Wilię gwiazdka wstaje,

Nowy Rok zaś liczbę zmienia wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Przy tej pięknej sposobności i my życzym Wam radości,

żeby zawsze się darzyło, z roku na rok lepiej było.

Takim wierszykiem napisanym kiedyś w sztambuchu pani Yaśminy, a dedykowanym wszystkim obecnym na koncercie, rozpoczęła się ostatnia w tym roku Filharmonia Dziecięca.

Koncert był w niepowtarzalnym nastroju. Choinka, opowieści prowadzącej pani Yaśminy Strzeleckiej o obrzędach, zwyczajach i wróżbach, które niesie wieczór wigilijny, a przede wszystkim kolędy…

Wykonawcami były dzieci przygotowane przez panią Marzenę Grzymałę. Dwa rodzeństwa: Marysia i Ula Szwech z Podkowy Leśnej i Zuzia oraz Tomek Newbery z Grodziska Mazowieckiego. Dzieci śpiewały wersje oryginalne kolęd, a pani Marzena Grzymała – z nutką jazzu. Wykonawcom towarzyszyli znakomici muzycy jazzowi: Jakub Lubowicz przy fortepianie i Piotr Filipowicz na kontrabasie.

Wszyscy wypadli znakomicie, co uwidoczniło się w aplauzie publiczności. Były kolędy śpiewane po polsku, japońsku, hiszpańsku i angielsku. Ale chyba najbardziej wzruszający był występ siedmioletniej Uli Szwech, która przepięknie zaśpiewała kolędę pt. „Pastuszek bosy”. Czekamy na jej następne występy.

A póki co, zapraszamy na Filharmonię Dziecięcą 9 stycznia 2011 na występ górali z Poronina.

 

 

Urszula Szwech Yaśmina Strzelecka publiczność
Tomek Newbery Zuzia Newbery Marysia Szwech

 

Sprawdź również

Fotoplastykon – książka do rodzinnego czytania

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna opublikowało kolejną pozycję w ramach serii Biblioteka Podkowiańska. Tym …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content