Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / Dom Kultury – nowe otwarcie

Dom Kultury – nowe otwarcie

W dniach 14-15 grudnia w Krakowie odbyła się konferencja „Dom kultury-nowe otwarcie”, organizowana w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury +. Dla środowiska pracowników domów kultury konferencja była szansą na integrację i poznanie problemów, z jakimi borykają się placówki tego typu w całej Polsce.

Konferencja podążała od szczegółu (narzędzia i modele funkcjonowania) do ogółu (kontekstu, w jakim działają domy kultury). Każde zagadnienie było prezentowane poprzez tezy, z którymi uczestnicy konferencji mogli zapoznać się wcześniej oraz poprzez dwie prezentacje praktyków kultury. Dyskutowano m.in. na następujące tematy: Jakie są nowe znaczenia starego pojęcia „uczestnictwa w kulturze”? Czy lokalna instytucja kultury powinna zaistnieć w serwisach społecznościowych? Jak sprawić, aby wolontariat stał się misją edukacyjną i społeczną lokalnego domu kultury? Przedstawicielami CKiIO na konferencji były Alina Witkowska – dyrektor  i Barbara Potkańska – pracownik.

Sprawdź również

Fotoplastykon – książka do rodzinnego czytania

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna opublikowało kolejną pozycję w ramach serii Biblioteka Podkowiańska. Tym …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content