Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / „Byczek Fernando” – koncert dla dzieci z cyklu GRAMY LITERATURĘ

„Byczek Fernando” – koncert dla dzieci z cyklu GRAMY LITERATURĘ

Zapraszamy w niedzielę, 23 kwietnia o godz. 12.30 na koncert dla dzieci z cyklu GRAMY LITERATURĘ – „Byczek Fernando”.

Fernando nie chce bawić się jak inne byki na pastwisku. Wbrew namowom matki, nie rywalizuje do występu na corridzie. Woli leniwie paść się na łące. Jednak los sprawia mu figla i ostatecznie staje na arenie w Madrycie.

Koncert ma charakter słuchowiska granego na żywo, w którym słowo współdziała z dźwiękiem. Młodych słuchaczy staramy się wciągnąć w przeżywanie opowiadanej historii, pobudzić wyobraźnię i zaangażować w odtwarzanie ról.

Oprawę muzyczną spotkania stanowi muzyka flamenco, ilustrująca rywalizację byków i przygotowania do corridy. Szczególną rolę odgrywa pasodoble, przy którym dzieci, jak tancerze, naśladują walkę torreadora z bykiem. Przy ognistych rytmach klaszczą, kłaniają się, tupią, wierzgają i skandują. Ilustracją odmiennego, pokojowego zachowania Fernanda jest bolero – krótka piosenka śpiewana z dziećmi, która tak, jak motyw wąchania kwiatów w bajce, pojawia się wielokrotnie podczas audycji.

Wykonawcy:
Marcelina Sowa – animatorka, pomysłodawczyni przedsięwzięć OD UCHA DO UCHA, m.in. cyklu GRAMY LITERATURĘ, członkini Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego.
Stefan Narojek – gitarzysta, doświadczony pedagog, popularyzator gry na gitarze wśród dzieci i młodzieży, solista i kameralista, jeden z prekursorów muzyki flamenco w Polsce.
Jolanta Schindler-Linette – wszechstronna perkusistka, muzyk orkiestrowy, wykonawczyni wybitnych dzieł muzyki współczesnej, jednocześnie oddana pracy z dziećmi, dla których prowadzi lekcje, warsztaty i koncerty.

 

Sprawdź również

XX Festiwal Muzyczne Konfrontacje

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku serdecznie zaprasza na XX edycję Festiwalu Muzyczne …

 
 

MENU

Podkowa Leśna