Ważne:
Strona Główna / Kultura / Kultura - Aktualności / „Ból i blask” w Kinie Projekt

„Ból i blask” w Kinie Projekt

W pierwszy weekend lutego zapraszamy do kina PROJEKT na najnowszy film wielkiego Pedro Almodovara „Ból i blask”, najbardziej osobiste dzieło twórcy „Wszystko o mojej matce”. To także triumfalny powrót Antonio Banderasa, który swoją karierę zaczynał u Almodovara, a który za rolę w „Bólu i blasku” otrzymał główną nagrodę aktorską na Festiwalu Filmowym w Cannnes w 2019 roku, a także nominację do Oscara 2020. Film jest też nominowany do tej nagrody w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

1 lutego (sobota), godz. 18.00, 2 lutego (niedziela) godz. 17.00, „Ból i blask” (tyt. org. „Dolor y gloria”)- dramat, prod. Hiszpania 2019, reż. Pedro Almodovar, obsada: Antonio Banderas, Penelope Cruz, Asier Etxeandia, czas projekcji: 113 min., Kino PROJEKT, ul. Świerkowa 1, bilety: 15/10 PLN


Pedro Almodovar opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji, zwłaszcza miłosnych, z ważnymi dla nas ludźmi. Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Antonio Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

Sprawdź również

Mała książka – wielki człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej zachęca do udziału w projekcie dla dzieci w wieku …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content