Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich

Rusza akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada 2021 r. będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień – jest to program ogólnopolski.

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada 2021 r. będą miały wszystkie osoby dorosłe. Miasto Podkowa Leśna, wzorem lat ubiegłych posiada w swoim budżecie środki na finansowanie szczepień. W roku 2021 są to środki wystarczające na szczepienia dla ok 400 osób. 

Zgłoszenia w dowolnym punkcie szczepień i bez recepty

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie (dostępne jest tutaj), a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Na terenie Podkowy Leśnej szczepienia w ramach programu prowadzą obie podkowiańskie placówki medyczne tj.

-Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej BASIS ul. Błońska 46/48 w Podkowie Leśnej i Filia Owczarnia ul. Kazimierzowska 33D  

– Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MEDICUS” ul. Jelenia 30a w Podkowie Leśnej.

Opracowano na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia

Sprawdź również

Zaszczep Się!

We wtorek 19 października 2021 roku odnotowano prawie 4.000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content