Ważne:
Strona Główna / Aktualności / Płyn do odkażania rąk i maseczki dla mieszkańców Podkowy Leśnej

Płyn do odkażania rąk i maseczki dla mieszkańców Podkowy Leśnej

Podkowa Leśna stara się dostosować do nowych, trudnych dla wszystkich warunków związanych z epidemią koronawirusa. Do 4 kwietnia nie zanotowano w mieście potwierdzonego testami przypadku zachorowania, a jedynie kilka rodzin objętych zostało kwarantanną.

Jednak z uwagi na rosnące prawdopodobieństwo eskalacji transmisji wirusa, Burmistrz Miasta Podkowa Leśna Artur Tusiński zdecydował o uruchomieniu rezerwy kryzysowej i zakupie dla mieszkańców niezbędnych środków ochrony:

  • ochronnego, pielęgnacyjnego, antybakteryjnego płynu do rąk z etanolem 68%; płyn posiada certyfikat i atest; każde gospodarstwo domowe (bez względu na liczbę osób) otrzyma butelkę preparatu o poj. 500 ml;
  • maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku, wykonanych z 2 warstw 100%-owej bawełny z kieszonką na filtr, z certyfikatem OEKO-TEX. W pierwszej kolejności maseczki otrzymają mieszkańcy powyżej 65 roku życia. Następnie, w miarę dostępności, maseczki będą przekazywane pozostałym mieszkańcom miasta. Maseczki zostały zamówione i będą dostarczane sukcesywnie.


Maseczki nie zabezpieczają przed zarażeniem się koronawirusem. Światowa Organizacja Zdrowia WHO nie rekomenduje ich stosowania przez osoby zdrowe, jednak w przypadku korzystania z maseczek ważne jest ich właściwe zastosowanie. Więcej o zasadach noszenia maseczek: https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,koronawirus–who-podkreslilo-swoje-stanowisko-na-temat-noszenia-masek,artykul,24181537.html?utm_source=podkowalesna.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Rada Miasta Podkowa Leśna na ostatniej sesji w dniu 2 kwietnia podjęła uchwałę o przekazaniu środków w wysokości 55.000 zł Szpitalowi Zachodniemu w Grodzisku Mazowieckim na zakup 5 szt. kardiomonitorów.  

Maseczki i płyny będą dostarczane do domów bezpośrednio przez pracowników urzędu, nie ma możliwości odebrania ich osobiście. Liczba mieszkańców faktycznie zamieszkujących jest weryfikowana na podstawie zebranych danych w urzędzie (między innymi na podstawie złożonych deklaracji śmieciowych).

Jeżeli ktoś z mieszkańców nie potrzebuje w/w produktów, to prosimy o przekazanie informacji mailem na adres: urzadmiasta@podkowaleśna.pl.

Sprawdź również

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej 02.12.2021

Informacja o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w dniu 02.12.2021 r. – program

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content