Ważne:
Strona Główna / Środowisko / Środowisko - Aktualności / Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Miasta Podkowa Leśna organizuje bezpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych dla mieszkańców Podkowy Leśnej. Zbiórka odbędzie się 19 kwietnia 2021 r. od godz. 6.00. Zgłoszenia odbioru odpadów przyjmowane są w terminie od 6 do 9 kwietnia 2021 r. mailowo na adres: alicja.stefanowicz@podkowalesna.pl lub telefonicznie 22 759 21 21. W zgłoszeniu należy podać dokładny adres odbioru gabarytów, ilość i rodzaj odpadów.

Akcja kierowana jest do mieszkańców Miasta Podkowa Leśna, którzy mają uregulowane należności za odpady komunalne. Uwaga! Odpady wystawione przed posesję, a nie zgłoszone w terminie nie zostaną odebrane.

Odpady wielkogabarytowe to takie, których rozmiary znacznie wykraczają poza ogólnie przyjęte standardy odpadów komunalnych: meble drewniane, meblościanki, meble tapicerowane, łóżka, materace z łóżek, stoły, krzesła, karnisze i inne wyposażenie mieszkań, dywany, wykładziny, duże zabawki, wózki dziecięce, meble ogrodowe itp.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy: resztek materiałów budowlanych z remontów i budów, okien, drzwi, opakowań po farbach i tynkach, odpadów budowlanych ze styropianu, wanien, brodzików, ubikacji, umywalek, szkła okiennego, futryn, resztek papy i eternitu, zużytych opon, zużytego sprzęt elektrycznego i elektronicznego (zbiórka elektroodpadów będzie realizowana w innym terminie).

 

Sprawdź również

Zawiadomienie o przerwie w dostawie wody w miejscowości Owczarnia i Żółwin

W związku z zawiadomieniem przekazanym przez Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., informujemy, …

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content