Ważne:
Strona Główna / Środowisko / Środowisko - Aktualności / WKD – obniżenie głośności sygnału

WKD – obniżenie głośności sygnału

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że została zakończona modernizacja makrofonów mająca na celu zmniejszenie poziomu natężenia emitowanego dźwięku syren ostrzegawczych o około 3 dB. 
Emitowany przez kolejki dźwięk jest związany z koniecznością użycia przez maszynistów sygnału „Baczność” w celu ostrzeżenia innych uczestników ruchu o zbliżającym się do przejazdu kolejowego pociągu i wynika z przepisów o natężeniu i częstotliwości dźwięku pojazdów kolejowych. Pomiary wykonane przed zmianami we wrześniu 2018 roku, kształtowały się w okolicy środkowej wartości przedziału. Zarząd spółki zwrócił się do producenta makrofonów firmy „Zöllner” z prośbą o zmodyfikowanie syren, modernizacja prowadzona była od listopada 2018 r. do 28 maja 2019 r. w 21 pojazdach, czyli we wszystkich jeżdżących składach „wukadki”.
Zmniejszenie głośności sygnału związane było z wnioskami i prośbami Mieszkańców terenów sąsiadujących i znajdujących się w bliskiej odległości od torów i przejazdów kolejowych – postanowiono obniżyć poziom głośności syren do dolnej granicy obowiązujących norm.

Sprawdź również

STUDIUM – dyskusja publiczna 22 października o godz. 18.30

STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO MIASTA PODKOWA LEŚNA – zapraszamy na dyskusję publiczną 22 …

 
 

MENU

Podkowa Leśna