Ważne:
Strona Główna / Miasto-Ogród / Miasto Ogród - Aktualności / Stop wycince drzew dla celów gospodarczych w Lesie Młochowskim. Podkowa Leśna przyłącza się do apelu.

Stop wycince drzew dla celów gospodarczych w Lesie Młochowskim. Podkowa Leśna przyłącza się do apelu.

Rada Miasta Podkowa Leśna dołączyła się do apelu w sprawie wycinki drzew w Lesie Młochowskim popierając petycję Inicjatywy Obywatelskiej Las Młochowski „Las Młochowski dla ludzi, nie dla tartaków”. Uchwała w tej sprawie została przesłana m.in. do Nadleśnictwa Chojnów.

W październiku ubiegłego roku do Rady Miasta Podkowa Leśna wpłynął wniosek Inicjatywy Las Młochowski o poparcie petycji w sprawie wycinek na terenie Lasu Młochowskiego. Według portalu Lasy i Obywatele petycja do dnia 20 grudnia 2021 r. została podpisana przez ponad 4 tys. osób. Autorzy petycji, zaniepokojeni skalą wycinek w Lesie Młochowski domagali się zaprzestania pozyskiwania drewna przez Lasy Państwowe w celach gospodarczych (produkcyjnych). W efekcie Rada Miasta zawnioskowała o ponowne przeanalizowanie przy udziale grupy roboczej zaproponowanej przez Nadleśnictwo Chojnów, Planu Urządzania Lasu (PUL) i zaprzestanie wycinek drzewostanu na cele gospodarcze na terenie Podkowy Leśnej. Podkreśliła fakt, że Las Młochowski ma status lasu ochronnego wg decyzji Ministra Środowiska z dnia 10 marca 2008r. a na jego obszarze znajdują się rezerwaty przyrody. Z pełna treścią uchwały można zapoznać się tutaj Uchwala 281/XXXVI/2021 (podkowalesna.pl) Do uchwały odniosło się Nadleśnictwo Chojnów, wykazując, że wszelkie działania są w pełni zgodne z prawem i nauką leśną oraz w żaden sposób nie zagrażają trwałości biologicznej lasu. Komplet dokumentów nadesłany przez jednostkę zarządzająca Lasem Młochowskim został umieszczony pod treścią niniejszego artykułu.

odpowiedź dot. uchwały i stanowiska RM Podkowy Leśnej
Załącznik nr 1 – Działalność Nadleśnictwa na rzecz ochrony przyrody
Załącznik nr 2 PUL
Załącznik nr 3 – prace planowane z zakresu poz. drewna – 2022
Załącznik nr 4 – prace planowane z zakresu hodowli lasu – 2022

Sprawdź również

Możliwe przerwy w dostawie wody

 
 

MENU

Podkowa Leśna

Skip to content