Ważne:
Strona Główna / Środowisko / Środowisko - Aktualności / Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Tak silne mrozy, jakich doświadczamy od kilku dni, dają się we znaki nie tylko ludziom. Cierpią też zwierzęta. Tym ważniejsze jest, by pomagać czworonogom w przetrwaniu tych krytycznych dni.

Na zmarznięcie najbardziej narażone są zwierzęta bezpańskie i psy łańcuchowe. Aby mogły zażyć ruchu i się rozgrzać, co jakiś czas trzeba je spuszczać z łańcucha. „Przynajmniej raz dziennie pies powinien też ciepło zjeść, np. kaszę gotowaną z warzywami albo mięsem. Ważne jest, by zjadł od razu bo zapas mokrego pokarmu na dworze zamarznie.

Szczególnie zimą ważne jest, by buda była dostosowana do wymiarów psa (w zbyt obszernej trudno się ogrzać) i wyścielona słomą lub sianem, a nie kocami i poduszkami, które szybko namakają. Wejście można przysłonić kawałkiem koca, a przed nim położyć drewnianą płytę, aby pies, przebywając na zewnątrz, kładł się na niej, a nie na zamarzniętej ziemi.

Mróz jest trudny dla bezdomnych kotów, które zimno znoszą o wiele gorzej niż psy. Jeśli koty nie mogą się schronić w piwnicach, budkach dla kotów, będą szukać ciepła pod zaparkowanymi, rozgrzanymi po jeździe samochodami, gdzie potrafią się wcisnąć między koło a maskę. „Nim ruszymy, sprawdzajmy, czy pod naszym samochodem nie grzeje się kot” – apeluje weterynarz. Śpiącego kota najprościej wypłoszyć pukaniem w maskę.

Od kilku dniu do Urzędu Miasta docierają komunikaty od mieszkańców o przypadkach nieprawidłowej opieki nad zwierzętami. Pomóżmy zwierzętom przetrwać te trudne mroźne dni.

Sprawdź również

Komunikat w sprawie deklaracji odpadowych

Szanowni Mieszkańcy, Zwracamy się z prośbą o zaktualizowanie danych zawartych w deklaracjach odpadowych do dnia …

 
 

MENU

Podkowa Leśna