Ważne:

Odpady podczas epidemii

Tak jak każdy segment rynku, tak samo branża komunalna podczas stanu epidemii zmaga się z wieloma trudnościami, między innymi brakami kadrowymi. Obecnie odbiór odpadów odbywa się bez zmian, prosimy jednak o rozsądne „zarządzanie” odpadami w domach. Musimy liczyć się z tym, że stan epidemii może wymóc kolejne ograniczenia, w tym zmiany w harmonogramach lub ograniczenia odbioru niektórych frakcji.

Oto kilka dobrych praktyk, do których stosowania zachęcamy:

  1. Przemyślane zakupy

Nie kupujmy więcej niż zazwyczaj, róbmy przemyślane zakupy, aby nadwyżek nie wyrzucać ich potem do kosza.

  1. Zmniejszanie objętości odpadów

Zgniatajmy butelki i inne opakowania z tworzyw sztucznych, składajmy lub drzyjmy na mniejsze kawałki papierowe opakowania i kartony, aby wykorzystać miejsce w workach, a później w śmieciarkach.

  1. Ograniczenie remontów, wymiany mebli itp.

Powstrzymajmy się na jakiś czas od prac, które mogą generować odpady wielkogabarytowe. Nie róbmy w tym czasie ekstra porządków, które mogłyby spowodować nadprodukcję śmieci. Tym bardziej, że w związku z epidemią koronawirusa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Turystycznej 38 w Nadarzynie jest nieczynny do końca marca. Ze względu na stan epidemii, ten termin może być wydłużony.

Sprawdź również

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Urząd Miasta Podkowa Leśna organizuje bezpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych dla mieszkańców Podkowy Leśnej. Zbiórka odbędzie …

 
 

MENU

Podkowa Leśna