Ważne:

Odpady podczas epidemii

Tak jak każdy segment rynku, tak samo branża komunalna podczas stanu epidemii zmaga się z wieloma trudnościami, między innymi brakami kadrowymi. Obecnie odbiór odpadów odbywa się bez zmian, prosimy jednak o rozsądne „zarządzanie” odpadami w domach. Musimy liczyć się z tym, że stan epidemii może wymóc kolejne ograniczenia, w tym zmiany w harmonogramach lub ograniczenia odbioru niektórych frakcji.

Oto kilka dobrych praktyk, do których stosowania zachęcamy:

  1. Przemyślane zakupy

Nie kupujmy więcej niż zazwyczaj, róbmy przemyślane zakupy, aby nadwyżek nie wyrzucać ich potem do kosza.

  1. Zmniejszanie objętości odpadów

Zgniatajmy butelki i inne opakowania z tworzyw sztucznych, składajmy lub drzyjmy na mniejsze kawałki papierowe opakowania i kartony, aby wykorzystać miejsce w workach, a później w śmieciarkach.

  1. Ograniczenie remontów, wymiany mebli itp.

Powstrzymajmy się na jakiś czas od prac, które mogą generować odpady wielkogabarytowe. Nie róbmy w tym czasie ekstra porządków, które mogłyby spowodować nadprodukcję śmieci. Tym bardziej, że w związku z epidemią koronawirusa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Turystycznej 38 w Nadarzynie jest nieczynny do końca marca. Ze względu na stan epidemii, ten termin może być wydłużony.

Sprawdź również

PSZOK w Nadarzynie nieczynny

Z powodu bezpieczeństwa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ul. Turystyczna 38 w Nadarzynie będzie nieczynny …

 
 

Privacy Preference Center

MENU

Podkowa Leśna