Ważne:

Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę, 24 marca o godz. 20:30 wybije Godzina dla Ziemi WWF – akcja promująca ideę ochrony środowiska.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy prawie 180 państw świata, a prawie 13 000 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę. W akcji wzięło udział prawie 80 polskich miast. W zeszłym roku tematem Godziny dla Ziemi była ochrona jednej z najpiękniejszych rzek w Europie – Wisły, wcześniej ochrona populacji wilka w Polsce, a przed trzema laty krytycznie zagrożona bałtycka populacja morświna.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”.

Puszcza Karpacka to obszar rozciągający się wzdłuż południowo – wschodnich granic Polski , daleko od dużych miast i skupisk. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze drapieżniki  – niedźwiedź, wilk, ryś oraz  rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą. 

Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie  http://www.godzinadlaziemi.pl/

Sprawdź również

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Dnia 06.07.2020 r. odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych dla mieszkańców Miasta Podkowa Leśna. Odpady …

 
 

MENU

Podkowa Leśna